Publications Office of the EU
C-kaaren hankinta leikkaus- ja toimenpideyksikköön Kanta-Hämeen hyvinvointialueelle - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

C-kaaren hankinta leikkaus- ja toimenpideyksikköön Kanta-Hämeen hyvinvointialueelle

  • Julkaistu
    28/04/2025
  • Määräaika
    28/05/2025
  • Tarjousten avaaminen
    28/05/2025
  • Sopimus tehty
    15/08/2025
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Kanta-Hämeen hyvinvointialue
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: FI1C2 Kanta-Häme
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33111000 Röntgenlaitteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
5416/02.08.03/2025
Kuvaus

Kanta-Hämeen hyvinvointialue (Oma Häme) kilpailuttaa uuden yleiskäyttöön tulevan C-kaaren hankinnan. Kanta-Hämeen hyvinvointialueen keskussairaalan leikkaus- ja toimenpideyksikössä tehdään vuosittain yli 1000 C-kaaritutkimusta. Laitteen tulee soveltua myöhemmin tänä vuonna hankittavaan navigaatiojärjestelmään. C-kaarien haettuja ominaisuuksia ovat: suoradigitaalisuus, detektorin laaja kattavuus, 3D kuvantaminen, kuvien arkistointi kansalliseen kvarkki -arkistoon, sädeannosraporttien kirjautuminen hyvinvointialueen sädeannosrekisteriin automaattisesti. C-kaari tulee käyttöön Hämeenlinnan keskussairaalan leikkausosastolle ja sen on sovelluttava laaja-alaisesti leikkaustoiminnan kuvantamistarpeisiin. Kanta-Hämeen hyvinvointialueen omistuksessa olevien lääkintälaitteiden huoltopalvelujen järjestämisestä ja tuottamisesta vastaan Oma Hämeen tukipalvelut Oy. Huoltosopimus solmitaan tarjoajan ja Oma Hämeen tukipalvelut Oy:n kanssa. Huoltosopimustarjoukset pyydetään kahden laajuisina: - määräaikaishuoltosopimus - täyshuoltosopimus Hankintayksikkö ja Oma Hämeen tukipalvelut päättävät yhdessä takuuajan jälkeisestä huoltosopimuksen laajuudesta erikseen.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://tarjouspalvelu.fi/khshp?id=558721&tpk=40031e9f-69f8-49ba-817c-8fbc8985d349
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://tarjouspalvelu.fi/khshp?id=558721&tpk=40031e9f-69f8-49ba-817c-8fbc8985d349
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
28/05/2025 11:30
Ostajat
Markkinaoikeus
Oma Hämeen tukipalvelut Oy
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: Hinta
Painotus (prosentteina, tarkka) : 40
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Koekäyttö ja tekniset pisteet
Painotus (prosentteina, tarkka) : 60
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Ziehm Imaging Oy
Postiosoite:
Paikkakunta: Kerava
Postinumero: 04260
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.