Publications Office of the EU
Puola-Krakova: Sähkö - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Puola-Krakova: Sähkö

  • Julkaistu
    03/10/2013
  • Määräaika
    12/11/2013
  • Tarjousten avaaminen
    12/11/2013
  • Sopimus tehty
    05/12/2013
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Województwo Małopolskie
Suorituspaikka
NUTS code: PL21 Małopolskie
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
09310000 Sähkö
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
982,837.97 PLN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
850,653.25 PLN
Tarjouspyynnön viitenumero
OR-X.272.43.2013
Kuvaus

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 2007 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 1059) na potrzeby wspólnych Zamawiających o maksymalnej szacowanej ilości 3 365 249 kWh w okresie dostaw tj. nie wcześniej niż od dnia 1.1.2014 roku do dnia 31.12.2014 roku, z zastrzeżeniem, że do poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej, szczegółowo wyspecyfikowanych w załączniku nr 8 do siwz , rozpoczęcie dostaw nastąpi nie wcześniej niż po skutecznym wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów dostarczania energii oraz pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Organizacyjno-Prawny
Postiosoite: ul. Racławicka 56
Paikkakunta: Kraków
Postinumero: 30-017
Maa: POL
Yhteyshenkilö: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Organizacyjno-Prawny
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
12/11/2013 14:30
Suorituspaikka
CPV-koodi
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
982,837.97 PLN
Sopimuksen lopullinen arvo
850,653.25 PLN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: TAURON Sprzedaż sp. z o.o.
Postiosoite: ul. Łagiewnicka 60
Paikkakunta: Kraków
Postinumero: 30-417
Maa: POL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.