Publications Office of the EU
UK-Ebbw Vale: Jätteiden poiskuljetus ja käsittely - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

UK-Ebbw Vale: Jätteiden poiskuljetus ja käsittely

  • Julkaistu
    27/09/2012
  • Määräaika
    05/11/2012
  • Tarjousten avaaminen
    05/11/2012
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Blaenau Gwent County Borough Council
Suorituspaikka
NUTS code: UKL16 Gwent Valleys
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
90510000 Jätteiden poiskuljetus ja käsittely
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
3,000,000.00 GBP
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Osien määrä
2
Tarjouspyynnön viitenumero
HOV/IOWTS/7612/2013
Kuvaus

Interim Organic (Food & Green) Waste Treatment Services on behalf of Blaenau Gwent & Torfaen Councils.
Blaenau Gwent County Borough Council (BGCBC) and Torfaen County Borough Council (TCBC) require an arrangement to be delivered by a service provider for the treatment/processing/disposal and transportation of its organic (Food & Green) waste.
Tenderers are invited to submit offers for Lot One – Food Waste treatment and / or.
Lot Two – Green Waste treatment.
Tender prices, rates and any reference to costs shall be in pounds sterling.
It is the intention to award a contract for the following periods:
Blaenau Gwent: A period of 14 months until the 31.3.2014, with an option for the Authority to extend for a further period of up to thirty six (36) months, reviewable at quarterly intervals; and.
Torfaen: A period of 12 months until the 31.3.2014, with an option for the Authority to extend for a further period of up to thirty six (36) months, reviewable at quarterly intervals.
Community Benefits do not apply to this contract.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for one or more lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
05/11/2012 14:00
Suorituspaikka
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.