Publications Office of the EU
Tšekki-Praha: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tšekki-Praha: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Ilmoitettu
    14/07/2020
  • Arvioitu julkaisuaika
    12/08/2020
  • Julkaistu
    21/08/2020
  • Määräaika
    17/12/2020
  • Sopimus tehty
    19/02/2021
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ s.r.o., advokátní kancelář
Suorituspaikka
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Ostajan sijainti
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
85,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
74,133,391.00 CZK
Tarjouspyynnön viitenumero
1788
Kuvaus

Poskytované služby budou zahrnovat mj. následující činnosti: (i) prověření realizovatelnosti záměru Zadavatele na základě dokumentů zpracovaných Projektantem, (ii) přípravu základních řídících dokumentů výstavby, (iii) podporu při přípravě zadávacích podmínek a administraci zadávacího řízení na výběr zhotovitele Díla dle FIDIC RED BOOK, (iv) poskytování služeb správce stavby v průběhu celého procesu výstavby - tj. zajištění stavebního řízení, kontroly a dozoru nad průběhem výstavby, dozoru nad průběhem zkušebního provozu apod. a (v) poskytování součinnosti v záruční době Díla.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.tenderarena.cz/profil/detail.jsf?identifikator=Ostrava
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
85,000,000.00 CZK
Sopimuksen lopullinen arvo
74,133,391.00 CZK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Garnets Consulting a.s.
Postiosoite: Čs. legií 445/4
Paikkakunta: Teplice
Postinumero: 41501
Maa: CZE

Virallinen nimi: INVIN s.r.o.
Postiosoite: Sochorova 3262/23
Paikkakunta: Brno
Postinumero: 61600
Maa: CZE

Virallinen nimi: Contract management, a.s.
Postiosoite: Pujmanové 1753/10a
Paikkakunta: Praha
Postinumero: 14000
Maa: CZE

Virallinen nimi: FETTERS management, s.r.o.
Postiosoite: Jinonická 1327/76a
Paikkakunta: Praha
Postinumero: 15000
Maa: CZE
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.