Publications Office of the EU
Lääketieteellisten tuotteiden hankinta YHDISTYNYT YHTEISTYÖSSÄ YHTEISTYÖSSÄ - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Lääketieteellisten tuotteiden hankinta YHDISTYNYT YHTEISTYÖSSÄ YHTEISTYÖSSÄ

  • Julkaistu
    21/08/2025
  • Määräaika
    10/09/2025
  • Tarjousten avaaminen
    10/09/2025
  • Sopimus tehty
    29/01/2026
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: PL814 Lubelski
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33141000 Muut kuin kemialliset lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet ja hematologiset tarvikkeet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
61,776,805.00 PLN
Lisätietoja saa kustakin osasta
Osien määrä
45
Tarjouspyynnön viitenumero
SPZOZ–DZ/19/2025
Kuvaus

Sopimuksen kohteena on kertakäyttöisten lääkinnällisten laitteiden toimittaminen Łęcznan sairaalaan. Sopimuksen kohde kuvataan yksityiskohtaisesti ja yksityiskohtaisesti vapaakauppa-alueen liitteessä 2. Sopimuksen kohde on jaettu 45 ryhmään: sarja 1 lääkinnälliset laitteet - sterilointi CPV-koodi: 33191000-5 Sterilointi-, desinfiointi- ja hygieeniset laitteet, sarja nro 2 lääkinnälliset laitteet - sterilointi CPV-koodi: 33191000-5 Teroitus-, desinfiointi- ja hygieenisten laitteiden sarja nro 3 lääkinnälliset laitteet eli CPV-koodi: 33141000-3 Lääketieteellisten tarvikkeiden sarja nro 4Lääketieteelliset laitteet Yhdysvaltain CPV-koodi: 33141000-3 Lääketieteellisten tarvikkeiden sarja nro 5 Lääketieteelliset laitteet Yhdysvaltain anestesiologia CPV-koodi: 33171000-9: Anestesia- ja elvytysvälinesarja nro 6 lääkinnälliset laitteet eli esiliinat CPV-koodi: 33199000-1: Lääkinnälliset vaatteet. sarja nro 7 lääkinnälliset laitteet j.użkoszule, korkit CPV-koodi: 33199000-1: Lääketieteelliset vaatteet. sarja nro 8 trakeostomialääkinnälliset laitteet, tyhjennyssarjat CPV-koodi: 33141642-2 · Viemäröintitarvikkeet sarja nro 9 lääkinnälliset laitteet u.s.-neulat CPV-koodi: 33141320-9: Lääkinnällisten neulojen sarja nro 10 lääkinnälliset laitteet eli ruiskut, kanyyli CPV-koodi: 33141310-6: Ruiskusarja nro 11 lääkinnälliset laitteet eli CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 12 lääkinnälliset laitteet u.s.-instrumentit d/lähetykset, CPV-koodinlaajentimet: 33141000-3 Lääketieteellisten tarvikkeiden sarja nro 13Lääketieteelliset laitteet US-Anesthetics CPV-koodi: 33171000-9: Anestesia- ja elvytysvälinesarja nro 14 lääketieteelliset laitteet USA-anestesiologia CPV-koodi: 33171000-9: Anestesia- ja elvytysvälinesarja nro 15 lääketieteelliset laitteet USA-anestesiologia CPV-koodi: 33171000-9: Anestesia- ja elvytysvälineistö nro 16 lääkinnälliset laitteet Yhdysvallat – nitriilikäsineet, kirurgiset käsineet ja ortopediset steriilit CPV-koodit: 33141420-0: Kirurgiset käsineet sarja nro 17 Lääkinnälliset laitteet Body-sheets, vuodevaatteet CPV-koodi: 39512000-4 Vuodevaatteet nro 18 lääkinnälliset laitteet - tyhjiöhoito CPV-koodi: 33190000-8 -Erilaiset lääkinnälliset laitteet ja tuotteet, sarja nro 19, lääkinnälliset laitteet UL-surgical serviettes steriili CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 20 lääkinnälliset laitteet USA- käyttöpakkaukset steriili CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 21 lääkinnälliset laitteet u.s.- soodakalkki CPV-koodi: 33141000-0 Kertakäyttöiset, ei-kemialliset lääkinnälliset ja hematologiset esineet sarja nro 22Lääkinnälliset laitteet u.s.- nisäkkäiden kuivatus CPV-koodi: 33141642-2: Viemäröintitarvikkeet nro 23 lääkinnälliset laitteet - viemärit, viemäröintipakkaukset CPV-koodi: 33141642-2: Viemäröintitarvikkeet, sarja nro 24, lääkinnälliset laitteet USA- keinotekoinen orvaskesi CPV-koodi: 33141100-1 Sidokset, kiinnikkeet, saumat, sukkanauhat sarja nro 25 lääkinnälliset laitteet - paineanturit CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 26 lääkinnälliset laitteet - syöttöputket CPV-koodi: 33141000-3 Lääkinnällisten tarvikkeiden sarja nro 27 Kriittisten parametrien analysaattorin lääkinnälliset laitteet CPV-koodi: 33141000-3 Lääketieteellisten tarvikkeiden sarja nro 28 Lääketieteelliset laitteet USA- Anestesiologia CPV-koodi: 33171000-9: Anestesia- ja elvytysvälinesarja nro 29 lääkinnälliset laitteet - lämmityspeitteet CPV-koodi: 33196000-0 - Lääkinnällisten apuvälineiden sarja nro 30 lääkinnälliset laitteet Yhdysvaltain spirometria CPV-koodi: 33141000-3 Lääketieteellisten tarvikkeiden sarja Ei 31Lääketieteelliset laitteet USA- Kontrastikynäpatruunat CPV-koodi: 33141620-2 Lääketieteelliset sarjat nro 32 lääketieteelliset laitteet USA-steriili, kertakäyttöinen geeli, jossa on lidokaiini CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 33 lääkinnälliset laitteet - dialyysikatetrin implantointisarja CPV-koodi: 33141620-2 Lääketieteelliset sarjat nro 34, katetrin ja nesteiden kaltaiset lääkinnälliset laitteet pH-mittausta varten CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 35 lääkinnälliset laitteet eli kohdun limakalvon biopsialaite CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 36 lääkinnälliset laitteet j.uż- Hemostaattinen klipsi CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 37 lääkinnälliset laitteet eli biopsiapihdit CPV-koodi: 33141000-3 Lääkinnällisten tarvikkeiden sarja nro 38 Lääkinnälliset laitteet UL - Biopsianeula CPV-koodi: 33141000-3 Lääkinnällisten tarvikkeiden sarja nro 39 Lääkinnälliset laitteet UL- Self Expandable Stent CPV-koodi: 33141000-3 Lääkinnällisten tarvikkeiden sarja nro 40 Lääkinnälliset laitteet UL-PE Biopsiapihdit CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 41 lääkinnälliset laitteet j.u.stent CPV-koodi: 33141000-3 Lääkinnällisten tarvikkeiden sarja nro 42 Lääkinnälliset laitteet UL-Lithotryptor CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 43 lääkinnälliset laitteet - sappiproteesi CPV-koodi: 33141000-3 Lääkintätarvikesarja nro 44 lääkinnälliset laitteet J.u. vaipat CPV-koodi: 3141620-2 Lääkintäpakkaussarja nro 45 lääkinnälliset laitteet eli säiliöt CPV-koodi: 33141123-8 Skalpellin säiliöt 7. Poissulkemisperusteet 7.1. Toimeksisaajat suljetaan hankintamenettelyn ulkopuolelle, jos jokin artiklassa tarkoitetuista olosuhteista toteutuu. Lain 1 §: 1) luonnollinen henkilö, joka on lainvoimaisesti tuomittu rikoksesta: osallistuminen järjestäytyneeseen rikollisryhmään tai -yhdistykseen rikoslain 258 §:ssä tarkoitetun rikoksen tai verorikoksen tekemiseksi, b) rikoslain 189 a §:ssä tarkoitettu ihmiskauppa, c) rikoslain 228–230 a §:ssä, 250 a §:ssä tai 46–230 a §:ssä tarkoitettu ihmiskauppa. urheilusta 25 päivänä kesäkuuta 2010 annetun lain 48 § tai Lääkkeiden, erityisravinnoksi tarkoitettujen elintarvikkeiden ja lääkinnällisten laitteiden korvaamisesta annetun lain 1-4 §, d) rikoslain 165 a §:ssä tarkoitetun terrorismirikoksen tai rikoslain 299 §:ssä tarkoitetun rahan rikollisen alkuperän selvittämisen estämistä tai estämistä tai sen salaamista koskevan rikoksen rahoittaminen, e) rikoslain 115 §:n 20 momentissa tarkoitettu terrorismirikos tai tällaisen rikoksen tekemiseen tähtäävä rikos

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://ezamowienia.gov.pl
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://ezamowienia.gov.pl
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
10/09/2025 11:30
Suorituspaikka
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.