Publications Office of the EU
Puola-Bytom: Farmaseuttiset tuotteet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Puola-Bytom: Farmaseuttiset tuotteet

  • Julkaistu
    08/02/2014
  • Määräaika
    18/03/2014
  • Tarjousten avaaminen
    18/03/2014
  • Sopimus tehty
    23/04/2014
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
SP ZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 4 w Bytomiu
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33600000 Farmaseuttiset tuotteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,092,061.00 PLN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,835,495.80 PLN
Lisätietoja saa kustakin osasta
Osien määrä
57
Tarjouspyynnön viitenumero
DZP - 6/2014
Kuvaus

Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów leczniczych dla potrzeb SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu, al. Legionów 10.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w złączniku Nr 1 A do SIWZ. Zamówienie obejmuje swoim zakresem 57 pakietów, w tym: antybiotyki i chemioterapeutyki, płyny infuzyjne i preparaty żywieniowe, środki kontrastowe, erytropoetyna i propofol.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, tzn. leki o tym samym składzie chemicznym, dawce, drodze podania, parametrach farmakokinetycznych i wskazaniach leczniczych jak dla preparatu referencyjnego.
a) jeśli w opisie podano jako opakowanie ampułkę, to dopuszcza się zaoferowanie fiolki. Kapsułki, drażetki i tabletki, jeśli nie określono specjalnych wymagań technologicznych, uznawane są za formy równoważne.
b) dopuszcza się składanie ofert na preparaty w innych opakowaniach jednostkowych, obowiązuje wtedy przeliczenie ilości preparatu do wartości sumarycznej podanej przez Zamawiającego (dopuszcza się zaokrąglenie w górę).
c) w sytuacjach wątpliwych związanych z brakiem możliwości weryfikacji zgodności zaoferowanych produktów leczniczych z wymaganiami określonymi w SIWZ Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania karty charakterystyki zaoferowanego produktu. W takim przypadku Wykonawca zostanie pisemnie poinformowany o konieczności przedłożenia w/w kart, w terminie określonym przez Zamawiającego.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for one or more lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
18/03/2014 10:00
Suorituspaikka
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.