Publications Office of the EU
Norja-Oslo: Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norja-Oslo: Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut

  • Julkaistu
    13/03/2014
  • Määräaika
    22/04/2014
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet
Suorituspaikka
NUTS code: NO081 Oslo
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
73000000 Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,000,000.00 NOK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
13/2521
Kuvaus

According to regulations for government financial oversight "all entities [...] [shall] ensure that evaluations are conducted to obtain information on the efficiency, goal-attainment and results in all or part of the entity's responsibilities and activities. Evaluations shall illuminate the appropriateness of such considerations as ownership, organization and means [...]. The frequency and scope of the evaluations shall be determined by the nature of the entity, risk and materiality." The Office of the Auditor General of Norway (OAG) has on several occasions pointed out that the processing time is too long in the county committees. Since its founding in 1993, the County Child Welfare and Social Affairs Committees have not been evaluated in accordance with these criteria.
On the basis of this, BLD wants to evaluate the county committees' use of resources, organization and quality. There has been a sharp increase in the number of cases, in parallel with a growing backlog (the number of untreated cases). The evaluation shall include clarification of how the requirements of efficiency and quality can be better attained.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
2,000,000.00 NOK
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.