Publications Office of the EU
Korvaava rakennus Friedrich-Jahn-Halle opetus uima-allas - kuori rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Korvaava rakennus Friedrich-Jahn-Halle opetus uima-allas - kuori rakennustyöt

  • Julkaistu
    25/03/2024
  • Määräaika
    22/04/2024
  • Tarjousten avaaminen
    22/04/2024
  • Sopimus tehty
    06/06/2024
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Stadt Ichenhausen
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DE278 Günzburg
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45223220 Kuorirakennetyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
H07-2024-013
Kuvaus

Ichenhausenin kaupunki suunnittelee monitoimihallin ja opetusuima-altaan rakentamista Friedrich-Jahn-Straßelle Ichenhauseniin. Tätä tarkoitusta varten nykyinen Friedrich-Jahn-Halle, jossa on opetusallas ja talonmiehen asunto, puretaan kokonaan ja uusi rakennus rakennetaan tälle alueelle. Opetusallas sijaitsee uudessa rakennuksessa pohjakerroksessa. Lisäksi rakennetaan monitoimihalli vierekkäisine huoneineen. Koko uusi rakennus on kellarissa, jossa on päällystetty maanalainen pysäköintialue. Sen välittömässä läheisyydessä on kouluja, jotka ovat edelleen toiminnassa ja asuinrakentamisessa. Tässä menettelyssä järjestetään rakenteellisten töiden kauppaa koskeva tarjouskilpailu.

Toimitustapa
Sähköisesti:
http://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/c3a9feba-e20c-4c19-bb9c-2a923ca2c540
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
http://www.deutsche-evergabe.de/dashboards/dashboard_off/c3a9feba-e20c-4c19-bb9c-2a923ca2c540
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
22/04/2024 16:00
CPV-koodi

45223220 - Kuorirakennetyöt

45330000 - Putkityöt

45400000 - Rakennusten lopputyöt

45331000 - Lämmitys-, ilmanvaihto- ja ilmastointilaitteiden asennustyöt

45214000 - Opetus- tai tutkimuslaitosten rakentamistyöt

45430000 - Lattianpäällystys- ja seinänverhoilutyöt

45212000 - Vapaa-ajan-, urheilu-, kulttuuri-, majoitus- ja ravintolarakennusten rakentamistyöt

45261000 - Kattotuolien pystytystyöt, katetyöt ja vastaavat työt

Myöntämisperuste
Preiskriterium
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Xaver Abenstein GmbH & Co. KG
Postiosoite:
Paikkakunta: Ichenhausen
Postinumero: 89335
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.