Publications Office of the EU
Suomi-Pori: Tekstiilien puhdistuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Suomi-Pori: Tekstiilien puhdistuspalvelut

  • Julkaistu
    19/05/2018
  • Määräaika
    20/06/2018
  • Tarjousten avaaminen
    20/06/2018
  • Sopimus tehty
    26/10/2018
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Satakunnan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
Suorituspaikka
NUTS code: FI196 Satakunta
Ostajan sijainti
NUTS code: FI196 Satakunta
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
18100000 Työvaatteet, erikoistyövaatteet ja työasusteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
222,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
271,559.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
18/13
Kuvaus

Sairaala-apteekin henkilökunta käyttää steriililääkkeenvalmistustiloissa (luokka A/B) puhdastilahaalari-, -huppu,
-kenkäyhdistelmää, -alusasua ja -sukkia (jäljempänä puhdastilatyöasu) valmistaessaan steriililääkkeitä puhdastiloissa. Alusasuja ja sukkia käytetään myös sellaisenaan työskenneltäessä C- tai D-luokan tiloissa. Tarjousta pyydetään tekstiilivuokrauspalvelusta, joka kattaa puhdastilatyöasun vuokrauksen, pesun, toivotunlaisen pakkaamisen, steriloinnin, mahdolliset korjaukset ja kuljetuksen. Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja seuraavissa liitteissä:
– Palvelukuvaus (liite 1)
– Sopimusluonnos (liite 2)
– Julkisten hankintojen yleiset sopimusehdot, JYSE 2014 PALVELUT (liite 3).

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://tarjouspalvelu.fi/satshp?id=177485&tpk=704a137f-6ee4-4dc6-9fd2-43cf44702e20
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
20/06/2018 13:30
Suorituspaikka
CPV-koodi
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
222,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
271,559.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Cletec Oy
Postiosoite:
Paikkakunta: Piispanristi
Postinumero:
Maa: FIN
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.