Publications Office of the EU
Tanska-Kööpenhamina: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tanska-Kööpenhamina: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki

  • Julkaistu
    13/06/2017
  • Määräaika
    09/08/2017
  • Sopimus tehty
    09/10/2017
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
DR
Suorituspaikka
NUTS code: DK Danmark
Ostajan sijainti
NUTS code: DK Danmark
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
202,000,000.00 DKK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
95,000,000.00 DKK
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

DR is one of the biggest provider of streaming media in the Danish market. DR needs to meet the demands of peak events with the quality of experience that the Danish audience expects from its flagship public broadcaster. DRs present platform has big scalability, stability and 24-7 supportability. The audience is expecting this as they have already paid for the service through license fees. So it is very important for DR also in the future to have a platform with big scalability, stability and 24-7 supportability. The purpose of the present tender is to provide DR with a contract for services related to the delivery of DR's streaming services (including WEB CDN). Providers are asked to offer services or solutions covered in the scope of work is further described in Appendix 1 to the Contract.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: DR
Kansallinen rekisterinumero: 62786515
Postiosoite: Emil Holms Kanal 20
Paikkakunta: Copenhagen
NUTS-koodi: DK
Postinumero: 0999
Maa: DNK
Yhteyshenkilö: Birgitte Germann Skytte
Pääosoite: http://www.dr.dk
Sähköisesti:
http://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=188127&B=DR
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
202,000,000.00 DKK
Sopimuksen lopullinen arvo
95,000,000.00 DKK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Akamai Technologies Danmark ApS
Postiosoite:
Paikkakunta: København
Postinumero:
Maa: DNK
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.