Publications Office of the EU
Ent. TNW Tekniset laitteet VMZ Lph 5-9 - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Ent. TNW Tekniset laitteet VMZ Lph 5-9

  • Julkaistu
    02/08/2024
  • Määräaika
    04/09/2024
  • Sopimus tehty
    29/11/2024
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Ministerium für Verkehr Baden-Württemberg
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DE111 Stuttgart, Stadtkreis
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
300,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
300,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
2024/2120
Kuvaus

2.1 Baden-Württembergin liikenneministeriö hoitaa Baden-Württembergin tielain 53 a §:n 3 momentin 3 ja 4 kohdan mukaisesti "maanteiden hallintaan liittyviä keskeisiä tehtäviä", mukaan lukien "liikenteen hallinta" - "liikenteeseen vaikuttavien järjestelmien suunnittelu, rakentaminen ja valvonta" - "tunnelijärjestelmien operatiivinen seuranta" - sekä "valtion tai liittohallituksen tienrakennuskuormitukseen kuuluvien teiden alueella sijaitsevan liikenne- ja tunnelivalvontakeskuksen rakentaminen ja käyttö". Ensimmäisessä vaiheessa kehitettiin HOAI:n palveluvaiheiden 1–4 mukainen suunnittelu- ja hyväksyntäsuunnittelu Baden-Württembergin osavaltion uuden liikenteenhallinta- ja tunnelivalvontakeskuksen (VMZ) teknisiä laitteita varten liikenne- ja tunnelivalvontakeskuksen rakentamista ja käyttöä koskevan lakisääteisen toimeksiannon täyttämiseksi. Seuraavassa vaiheessa syvällistä toteutussuunnittelua (HOAI:n mukaan suoritusvaihe 5) kehitetään suunnittelu- ja hyväksyntäsuunnittelun pohjalta. Tämä on tehtävä vastaavan kokeneen suunnittelutoimiston toimesta. Kaavojen toteuttamisen jatkohankintamenettelyssä suunnittelutoimiston on myös osallistuttava hankintaan ja annettava HOAI:n mukaan rakennusvalvontaa ja kiinteistötukea palveluvaiheiden 6-9 mukaisesti. Tällä tarjouspyynnöllä haetaan ulkopuolista palveluntarjoajaa HOAI:n mukaan uuden liikenteenohjaus- ja tunnelikeskuksen teknisen kaluston sekä kalusteiden (rakennukset ja sisätilat) huoltovaiheisiin 5-9.Tarjottavan palvelun erityisvaatimukset esitetään B osassa.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YNBHQB4
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YNBHQB4
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Preis
Arvioitu arvo
300,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
300,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: GBI Gesellschaft Beratender Ingenieure mbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Stuttgart
Postinumero: 70435
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.