Publications Office of the EU
Digitaalinen euro - sovellus ja SDK - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Digitaalinen euro - sovellus ja SDK

  • Julkaistu
    04/01/2024
  • Määräaika
    20/02/2024
  • Sopimus tehty
    02/10/2025
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
European Central Bank
Suorituspaikka
NUTS code: anyw-eea
Ostajan sijainti
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
66110000 Pankkipalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
76,800,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
153,600,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
PRO-009488
Kuvaus

Maksupalveluntarjoajille tarkoitettu digitaalisen euron sovellus ja siihen liittyvä ohjelmistokehityspaketti (SDK), joka koostuu i) digitaalisen euron sovelluksesta ja ii) SDK:sta, jolla tuetaan maksupalveluntarjoajia digitaalisen euron palvelujen tarjoamisessa niiden omien mobiilisovellusten ja verkkorajapintojen kautta.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.ecb.europa.eu/ecb/jobsproc/sourcing/html/index.en.html
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.ecb.europa.eu/ecb/jobsproc/sourcing/html/index.en.html
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Quality
Painotus (prosentteina, tarkka) : 60
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: Price
Painotus (prosentteina, tarkka) : 40
Arvioitu arvo
76,800,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
153,600,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Almaviva The Italian Innovation Company SpA
Postiosoite:
Paikkakunta: Rome
Postinumero: 00137
Maa:
Virallinen nimi: Sapient GmbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Munich
Postinumero: 80335
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.