Publications Office of the EU
Saksa-Frankfurt am Main: Muiden teknisten rakenteiden kuin siltojen, tunnelien ja kuilujen rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Frankfurt am Main: Muiden teknisten rakenteiden kuin siltojen, tunnelien ja kuilujen rakennustyöt

  • Sopimus tehty
    27/10/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
DB Netz AG (Bukr 16)
Suorituspaikka
NUTS code: DE148 Ravensburg
Ostajan sijainti
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45222000 Muiden teknisten rakenteiden kuin siltojen, tunnelien ja kuilujen rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,364,049.99 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
2017/S 153-317806
Kuvaus

4 400 m Kabeltrog + 21 Schächte;
57 500 m Kabel ziehen;
47 Signalfundamente (Rahmmrohre für Signale und Schrankenantriebe);
3 BÜ Erneuerungen (Straßenbau Asphalt);
1 Weiche erneuern;
270 m Gleise erneuern.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Not applicable
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
2,364,049.99 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Friedrich Duensing GmbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Ulm
Postinumero:
Maa: DEU

Virallinen nimi: Geiger + Schüle Bau GmbH & Co. KG
Postiosoite:
Paikkakunta: Ulm
Postinumero:
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.