Publications Office of the EU
Belgia-Bryssel: Tutkimus yleisötyöstä – yleisöjen sijoittaminen kulttuurijärjestöjen keskipisteeseen - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Belgia-Bryssel: Tutkimus yleisötyöstä – yleisöjen sijoittaminen kulttuurijärjestöjen keskipisteeseen

  • Julkaistu
    02/06/2015
  • Määräaika
    21/08/2015
  • Tarjousten avaaminen
    31/08/2015
  • Sopimus tehty
    30/10/2015
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Europeiska kommissionen, generaldirektoratet för utbildning och kultur
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
73220000 Kehitystoiminnan konsulttipalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
150,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
136,607.50 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
EAC/08/2015.
Kuvaus

Taide- ja kulttuurialan yleisötyö on yksi Luova Eurooppa -ohjelman ensisijaisista painopistealueista. Sen avulla pyritään edistämään Euroopan kulttuurista ja kielellistä moninaisuutta ja lisäämään kulttuurialan ja luovien alojen kilpailukykyä.
Tutkimuksen tarkoituksena on antaa järjestöjen kulttuurijohtajien käyttöön keinoja, joiden avulla voidaan vakuuttavasti perustella järjestön siirtyminen yleisökeskeisemmäksi sisäisellä tasolla (johtokuntia, viestintä- ja taide-osastoja, neuvoa-antavia komiteoita ja muita päätöksentekoon liittyviä rakenteita varten) tai ulkoisesti (julkiset viranomaiset, mesenaatit, ystävyysohjelmat, sponsorit jne.).

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
31/08/2015 10:00
Suorituspaikka
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
150,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
136,607.50 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Fondazione Fitzcarraldo
Postiosoite: via Aosta 8
Paikkakunta: Turin TO
Postinumero: 10152
Maa: ITA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.