Publications Office of the EU
Ultraäänivesimittarien toimittaminen NB-IoT-viestintäyksiköllä ja tietojenkäsittelyohjelmistolla - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Ultraäänivesimittarien toimittaminen NB-IoT-viestintäyksiköllä ja tietojenkäsittelyohjelmistolla

  • Julkaistu
    22/09/2025
  • Määräaika
    21/10/2025
  • Sopimus tehty
    20/02/2026
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
WTL – Wasserversorgungsverband Tecklenburger Land
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DEA37 Steinfurt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
38421100 Vesimittarit
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,590,886.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Hankintamenettelyn kohteena on puitesopimuksen tekeminen integroidulla NB-IoT-viestintäyksiköllä ja tietojenkäsittelyohjelmistolla varustettujen ultraäänivesimittareiden toimittamisesta. Palvelujen soveltamisalaan kuuluu myös niihin liittyvien asiakirjojen, teknisen neuvonnan ja liitännäispalvelujen tarjoaminen, kuten tuki rajapintojen käyttöönoton tai konfiguroinnin aikana. toimitettujen laitteiden on sovelluttava vähintään 12 vuoden käyttöön; Näytteenottotakuun on oltava vähintään kuusi vuotta. Laitteiden on täytettävä direktiivin 2014/32/EU vaatimukset (MID-sertifiointi), ja niiden kalibrointi on voimassa vähintään kuusi vuotta. Lisäksi vähintään IP68-suojausluokka, ultraäänimittausperiaate, jolla on korkea mittausalue (esim. R 250 tai korkeampi), integroitu NB-IoT-viestintäyksikkö, jossa on TLS/SSL-salaus ja over-the-air-päivitystoiminto, ovat pakollisia. Akun käyttöiän on oltava vähintään 13 vuotta. Ultraäänivesimittareiden lisälaitteet, joissa on langaton M-Bus-toiminto, ovat valinnaisia. Jos tarjoajat tarjoavat tätä toimintoa, se otetaan huomioon arvioinnissa. Puitesopimuksen kesto on kolme vuotta. Tänä aikana asiakas noutaa vähintään 18 000 ultraäänivesimittaria. Lisäksi asiakas pidättää itsellään oikeuden soittaa lisäpuheluita toimikauden loppuun saakka, jolloin 28 000 metrin kokonaisostomäärä ei ylity. Toimeksisaajalla ei ole oikeutta vaatia koko enimmäismäärää. Sopimus voidaan tehdä vain yhden talouden toimijan kanssa. Lisäksi sopimukseen sisältyy mittarinhallinnan keskusalustan hankinta. Tämä alusta mahdollistaa mukana toimitettujen ultraäänivesimittareiden liittämisen, hallinnan ja arvioinnin. Siihen sisältyy erityisesti head-end-järjestelmä (HES) turvallista viestintää varten ultraäänivesimittareiden kanssa sekä mittaritietojen hallinta (MDM) mittaritietojen valmistelua ja analysointia varten. Vaihtoehtoisesti alustalle voidaan lisätä käyttäjäystävällinen loppukäyttäjäsovellus. Järjestelmäratkaisu tukee sekä yksinkertaisia etälukuja (AMR) että kehittyneitä infrastruktuureja (AMI) ja edistää tehokasta operatiivista hallintaa. Tecklenburger Land Water Supply Association pidättää itsellään oikeuden tehdä sopimus alkuperäisten tarjousten perusteella aloittamatta neuvotteluja.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.subreport.de/E74866149
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.subreport.de/E74866149
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
CPV-koodi
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: 40% Preis
Painotus (prosentteina, tarkka) : 40
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: 60% Qualität
Painotus (prosentteina, tarkka) : 60
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
1,590,886.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Ernst Heitland GmbH & Co. KG
Postiosoite:
Paikkakunta: Solingen
Postinumero: 42697
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.