Publications Office of the EU
Saksa-Hampuri: Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Hampuri: Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt

  • Julkaistu
    24/12/2016
  • Määräaika
    24/01/2017
  • Tarjousten avaaminen
    24/01/2017
  • Sopimus tehty
    03/04/2017
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
HPA Hamburg Port Authority, AöR
Suorituspaikka
NUTS code: DE600 Hamburg
Ostajan sijainti
NUTS code: DE600 Hamburg
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45111200 Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
E-0863-16-O-EU
Kuvaus

Die Hamburg Port Authority AöR, HPA, nachfolgend AG genannt, plant die Verfüllung des Roßkanals und des Südteils des Roßhafens entlang des Neuhöfer Kais.
Von der Abteilung Gefahrenerkundung Kampfmittelverdacht (GEKV) der Freien und Hansestadt Hamburg (FHH) liegt eine Luftbildauswertung für das Untersuchungsgebiet vor. Demnach besteht im Bereich des Baufelds größtenteils Kampfmittelverdacht.
Gemäß Kampfmittelverordnung der FHH sind vor Baubeginn (hier: Eingriffe in den Untergrund) geeignete Maßnahmen vorzunehmen, soweit diese zur Verhinderung von Gefahren und Schäden durch Kampfmittel bei der Durchführung der Bauarbeiten erforderlich sind.
In einer vorlaufenden Maßnahme wurde die Gewässersohle im Roßhafen mittels EDV-gestützter Oberflächensondierung untersucht und detektierte Anomalien/Störkörper ausgewiesen.
Inhalt dieser Ausschreibung ist die Beräumung von insgesamt 495 detektierten Anomalien sowie von 5 Flächen mit einer Gesamtgröße von rd. 550 m² mittels Tauchereinsatz.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: HPA Hamburg Port Authority AöR, Ausschreibungsstelle
Postiosoite: Brooktorkai 1
Paikkakunta: Hamburg
NUTS-koodi: DE600
Postinumero: 20457
Maa: DEU
Pääosoite: http://www.hamburg-port-authority.de
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
24/01/2017 10:45
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Eggers Kampfmittelbergung GmbH
Postiosoite: Hovestraße 74-76
Paikkakunta: Hamburg
Postinumero: 20539
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.