Publications Office of the EU
Ranska-Grenoble: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Ranska-Grenoble: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Sopimus tehty
    30/07/2018
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Conseil général de l'Isère
Suorituspaikka
NUTS code: FRK24 Isère
Ostajan sijainti
NUTS code: FRK24 Isère
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
917,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

La maîtrise d'œuvre porte sur les études et les travaux à effectuer pour réaliser les opérations d'aménagement de sécurité la section de 32 km de la RD1075 entre le col du Fau et le col de la Croix Haute. Les travaux à réaliser comprennent:
— la création de zones de dépassement sécurisées (des créneaux de dépassement à 2+1 voies conformes aux recommandations et des créneaux beaucoup plus courts adaptés à la topographie de l'axe),
— la création de carrefours et la sécurisation d'intersections existantes,
— la rectification de courbes,
— la réalisation d'aménagements paysagers et de mesures compensatoires suite aux impacts environnementaux.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
917,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: WSP France
Postiosoite: 33 allée Champrond
Paikkakunta: Saint-Ismier
Postinumero: 38330
Maa: FRA

Virallinen nimi: Sitetudes
Postiosoite: 31 rue Mazenod
Paikkakunta: Lyon
Postinumero: 69003
Maa: FRA

Virallinen nimi: Bertrand Richard Paysagiste DPLG
Postiosoite: 9 allée de La Chaux
Paikkakunta: Andrezieux-Boutheon
Postinumero: 42160
Maa: FRA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.