Publications Office of the EU
Yhdistynyt kuningaskunta-Southampton: Maisemanhoitopalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Yhdistynyt kuningaskunta-Southampton: Maisemanhoitopalvelut

  • Sopimus tehty
    01/10/2015
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: UKJ32 Southampton
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71421000 Maisemanhoitopalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
150,000.00
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
280,000.00 GBP
Tarjouspyynnön viitenumero
08/EF/15
Kuvaus

Award Contract for the provision of Grounds Maintenance services across various sites making up the University estate.
The objectives of the contract agreement are:
— To ensure all outdoor areas/grounds covered under this contract are adequately maintained and presented to a high standard as per specification.
The grounds maintenance, including but not limited to the following:
— Grass Areas/Grass collection.
— Grass Edgings.
— Shrub Beds.
— Hedges.
— Woodland Paths and Trails.
— Plant Containers.
— Car Park Maintenance.
— Leaf Collection.
— Site Scavenge.
— Maintenance of Roads, Paths and Hard Surfaces.
— Pond and Drainage Ditches.
— Tree Maintenance.
— Grass Seeding.
— Turfing.
— Weeding.
— Snow/Ice treatment and clearance from Pathways/Car Parks.
All enquiries via the e-procurement portal In-tend at https://in-tendhost.co.uk/solent/
Southampton Solent University will be looking to short list PQQ responses between 8 and 5 for suppliers to be selected for ITT stage.
This is a Contract Award Notice.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
150,000.00
Sopimuksen lopullinen arvo
280,000.00 GBP
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Ground Control Limited
Postiosoite: Kingfisher House
Paikkakunta: Billericay
Postinumero: CM12 0EQ
Maa: GBR
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.