Publications Office of the EU
Belgia-Bryssel: Rahoituksellinen ja kirjanpidollinen tuki (”FAST”) - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Belgia-Bryssel: Rahoituksellinen ja kirjanpidollinen tuki (”FAST”)

  • Julkaistu
    04/10/2022
  • Määräaika
    16/12/2022
  • Sopimus tehty
    07/04/2023
  • Tänään
    31/08/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Euroopan komissio, Budjettipääosasto (BUDG), BUDG.C.2 — Accounting
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: BE100 Arr. de Bruxelles-Capitale/Arr. Brussel-Hoofdstad
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
79210000 Kirjanpito- ja tilintarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
220,000,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
660,000,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
BUDG/2022/OP/0009
Kuvaus

Rahoitusta ja kirjanpitoa koskevan neuvonnan ja tuen toimittaminen. Euroopan komissio noudattaa suoriteperusteista kirjanpitoa laatiessaan vuotuiset tilinpäätöksensä kansainvälisten julkisen sektorin kirjanpidon standardien mukaisesti.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=11261
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: several toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Ostajat
Euroopan talous- ja sosiaalikomitea
Euroopan unionin lainvalvontakoulutusvirasto (CEPOL)
Puhtaan ilmailun yhteisyritys (CAJU)
Yhteinen kriisinratkaisuneuvosto (SRB)
Euroopan ilmasto-, infrastruktuuri- ja ympäristöasioiden toimeenpanovirasto (CINEA)
Euroopan arvopaperimarkkinaviranomainen (ESMA)
Euroopan elintarviketurvallisuusviranomainen (EFSA)
Euroopan vakuutus- ja lisäeläkeviranomainen (EIOPA)
Euroopan raja- ja merivartiovirasto (Frontex)
Euroopan alueiden komitea
Euroopan innovaatio- ja teknologiainstituutti (EIT)
Euroopan rautatiet -­yhteisyritys (EU-RAIL)
Euroopan unionin energia-alan sääntelyviranomaisten yhteistyövirasto (ACER)
Euroopan unionin turvapaikkavirasto (EUAA)
Euroopan unionin rikosoikeudellisen yhteistyön virasto (Eurojust)
Euroopan innovaationeuvoston ja pk-yritysasioiden toimeenpanovirasto (EISMEA)
Euroopan parlamentti
Euroopan terveys- ja digitaaliasioiden toimeenpanovirasto (HaDEA)
Euroopan unionin lentoturvallisuusvirasto (EASA)
Euroopan ympäristökeskus (EEA)
European Schools (EURSC)
Euroopan unionin kyberturvallisuusvirasto (ENISA)
Euroopan työviranomainen (ELA)
Euroopan ammatillisen koulutuksen kehittämiskeskus (Cedefop)
Euroopan tutkimuksen toimeenpanovirasto (REA)
Euroopan tautienehkäisy- ja -valvontakeskus (ECDC)
Euroopan unionin perusoikeusvirasto (FRA)
Euroopan syyttäjänvirasto (EPPO)
BERECin tukivirasto (BEREC-virasto)
Euroopan kiertotaloutta ja biopohjaisia ratkaisuja edistävä yhteisyritys (CBE JU)
Vapauden, turvallisuuden ja oikeuden alueen laaja-alaisten tietojärjestelmien operatiivisesta hallinnoinnista vastaava eurooppalainen virasto (eu-LISA)
Euroopan elin- ja työolojen kehittämissäätiö (Eurofound)
Euratomin hankintakeskus (ESA)
Euroopan ulkosuhdehallinto (EUH)
Euroopan kalastuksenvalvontavirasto (EFCA)
Euroopan lääkevirasto (EMA)
Euroopan pankkiviranomainen (EPV)
Euroopan unionin rautatievirasto (ERA)
CPV-koodi

79210000 - Kirjanpito- ja tilintarkastuspalvelut

79211000 - Kirjanpito

Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
220,000,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
660,000,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: EY Bedrijfsrevisoren/Réviseurs d’Entreprise BV/SRL
Postiosoite: De Kleetlaan 2
Paikkakunta: Diegem
Postinumero: 1831
Maa: BEL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.