Publications Office of the EU
Viestinnän siirto-osajärjestelmä (verkko), jolla varmistetaan ”Alusjärjestelmä navigointivalvontaa ja merirajojen suojaamista varten – Näyttö M” - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Viestinnän siirto-osajärjestelmä (verkko), jolla varmistetaan ”Alusjärjestelmä navigointivalvontaa ja merirajojen suojaamista varten – Näyttö M”

  • Julkaistu
    29/07/2024
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Peruttu
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Министерство на отбраната
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: BG411 София (столица)
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
50334400 Tietoliikennejärjestelmän ylläpito
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,416,666.67 BGN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Menettely on päättynyt
Tarjouspyynnön viitenumero
380445
Kuvaus

Julkisessa hankinnassa on kyse viestinnän siirto-osajärjestelmän (verkon) parantamisesta, nykyaikaistamisesta ja takuuhuollosta, jolla varmistetaan ”Shipboard system for navigation control and maritime border guarding – Screen M” -järjestelmän toiminta TTZ M 96.0135.23 -standardin mukaisesti sotilaskäyttöön tarkoitettujen automaattisten ohjausjärjestelmien luomista ja käyttöönottoa koskevan sotilasstandardin 40095:2014 ”Creation and commissioning of automated control systems for military use” mukaisesti. Toimet on eritelty asiakirjassa TTZ M 96.0135.23, ja niihin kuuluvat seuraavat vaiheet: I. Suunnittelu: 1. Toteutettavuustutkimuksen tekeminen. 2. järjestelmän yksityiskohtaisen suunnittelun kehittäminen; 3. kohteiden yksityiskohtaisten suunnitelmien laatiminen – 14; 4. konsolidoitujen kauppatietojen tarjoajan yksityiskohtaisen suunnitelman laatiminen; 5. Kehitä ohjelma luotettavuuden varmistamiseksi. 6. rakennus- ja käyttöönotto-ohjelma; II. Päälaitteiden toimitus: 12 radioreleasemaa ja antennisyöttöjärjestelmää; - reitittimet – 12; - lähiverkkokytkimet – 6; - muuntimet – 8; - keskeytymätön virtalähde UPS – 14 kpl; - Viestintäkaapit – 10 III. Järjestelmän rakentaminen, hyväksyminen ja käyttöönotto kokeellisessa ja säännöllisessä käytössä, mukaan lukien: 1. Radioreleasemien ja niihin liittyvien antennisyöttöjärjestelmien purkaminen. 2. Toimitettujen laitteiden asennus 3. Johdotus ja liitäntä: syöttölaitteet; tieto- ja merkinantokaapelit; Virransyöttö ja maadoitus. 4. Konfigurointi ja asetukset: radioreleasemat ja radioreleiden välit; Verkkolaitteet, -verkot ja -palvelut. 5. OCL:n rakentaminen. 6. Työdokumentaation kehittäminen: - Asennettujen laitteiden muodot kutakin IQF:ää varten; - toimipaikan viestintälaitteiden tekninen kuvaus; - ohjeet sivuston viestintälaitteiden toiminnasta; - viestintälaitteen tekniset asiakirjat tai muut valmistajan asiakirjat (mukaan lukien alkuperäiset englanninkieliset asiakirjat) laitteen mukana - paikan päällä; - tekniset (operatiiviset) asiakirjat bulgarian kielellä; - viiteasiakirjat radiorelejärjestelmien hallintaa ja konfigurointia varten; - Rakennetun järjestelmän suunnitelmat fyysisellä ja verkon tasolla. 7. Koulutus: - toimipaikkojen toiminnallinen koostumus (rakentaminen ja kunnossapito) - radiorelejärjestelmien ja pääverkkolaitteiden hallinnoijat; - operatiivisen henkilöstön ja hallintovirkamiesten koulutusohjelmien valmistelu; 8. Järjestelmän hyväksyminen. A) Asiakirjojen laatiminen: isäntälaitoksen testausohjelma (koskee kaikkia toimipaikkoja); hyväksymistestien menetelmät toimipaikoissa (sovelletaan kaikkiin toimipaikkoihin); koekäytössä olevan järjestelmän testausohjelma; Menetelmät järjestelmätestien suorittamiseksi kokeellisessa toiminnassa; järjestelmän testausohjelma säännöllisessä käytössä; Menetelmät järjestelmätestien suorittamiseksi säännöllisessä käytössä. B) Toiminta: Hyväksyntätestit paikan päällä – 14 testiä kokeellisessa käytössä olevalle järjestelmälle. Hyväksymisjärjestelmän testit säännöllisessä käytössä. 9. Takuun alaisen järjestelmän toiminta, mukaan lukien yhteyspisteen huolto ja järjestelmän määräaikaishuolto. Sopimuksen mukaista viestinnän siirto-osajärjestelmää (verkkoa), jolla varmistetaan ”Shipboard System for Navigation Control and Maritime Border Protection – Screen-M” -järjestelmän toiminta, kutsutaan lyhytaikaiseksi järjestelmäksi.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://app.eop.bg/today/380445
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://app.eop.bg/today/380445
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Обществената поръчка се възлага въз основа на „икономически най-изгодната оферта“.
Arvioitu arvo
1,416,666.67 BGN
Sopimuksen lopullinen arvo
Menettely on päättynyt
Sopimuksen tekeminen
Menettely on päättynyt
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.