Publications Office of the EU
Saksa-Frankfurt/Main: Radanrakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Frankfurt/Main: Radanrakennustyöt

  • Sopimus tehty
    15/10/2014
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
DB Netz AG
Suorituspaikka
NUTS code: DEE03 Magdeburg, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45234116 Radanrakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
44,926,532.50 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

14TEI08953 - Neubau ca. 14 000 m Gleis und 52 Weichen einschließlich Oberleitung, LST, Gleisfeldbeleuchtung und 50 Hz, Kabeltiefbau ca. 10 000 m, Tiefentwässerung ca. 9 000 m mit Versicker- und Regenrückhaltebecken, Neubau von 5 Bahnsteigen einschließlich Ausstattung, Kabelführungssystem, Entwässerung, Ausrüstung TK und 50 Hz, trockene Feuerlöschleitung, Erneuerung der Bansteigbrücken (Bstg. 1/2 bis Bstg. 7) über den Personentunnel, Maßnahmen Mittelspannungsring

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Not applicable
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
44,926,532.50 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: DB Bahnbau Gruppe GmbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Berlin
Postinumero:
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.