Publications Office of the EU
F-Arras: Aluelämmitys - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

F-Arras: Aluelämmitys

  • Sopimus tehty
    16/02/2012
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: FRE12 Pas-de-Calais
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
09323000 Aluelämmitys
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
4,836,002.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
10DI008S
Kuvaus

Conception et construction d'une chaufferie bois d'une puissance évaluée à 1500kw; Construction d'un réseau de chaleur alimentant un ensemble de batiments, à savoir un immeuble collectif, deux salles des sports, un centre social-bibliothèque, une école maternelle, une piscine municipale et un collège (qui représente une énergie totale équivalente en gaz d'environ 8gwh Pcs) et les sous-stations afférentes; Exploitation du réseau de chaleur et garantie totale des équipements de production primaire, du réseau et des sous-stations. Pas-De-Calais habitat se réserve toutefois la possibilité de modifier, en cours de dialogue, et dans tous les cas avant le dernier tour de ce dialogue, le nombre de batiments et de sous-stations. Pour répondre aux objectifs de performance qui seront définis dans le programme fonctionnel, les candidats pourront proposer toute autre solution technique visant à permettre le recours à une source majoritaire d'énergie renouvelable, la garantie de l'application du taux de TVA réduit au réseau, la réduction des émissions de gaz à effet de serre. La durée du marché d'exploitation sera de 12ans. Cette durée ne comprend pas celle relative à la réalisation des travaux comprise entre 3 et 9 mois. Celle-Ci sera définitivement fixée à l'issue du dialogue compétitif.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
4,836,002.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Dalkia
Postiosoite: 37 avenue du Maréchal de Lattre de Tassigny
Paikkakunta: Saint Andre Cedex
Postinumero: 59875
Maa: FRA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.