Publications Office of the EU
ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A – Asiakirjojen valmistelu osana ECO Synergy Gdańsk – Instrument ELENA -tehtävää. - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

ul. Kwietna 29, 38, 40, 41, 41A – Asiakirjojen valmistelu osana ECO Synergy Gdańsk – Instrument ELENA -tehtävää.

  • Julkaistu
    06/05/2024
  • Määräaika
    07/06/2024
  • Peruttu
    11/06/2024
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Peruttu
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Gdańskie Nieruchomości
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: PL634 Gdański
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71220000 Arkkitehtoniset suunnittelupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Menettely on päättynyt
Tarjouspyynnön viitenumero
TZ.250.45.2024.DPF
Kuvaus

1. Määräyksen kohteena on: a) viiden erillisen dokumentaation laatiminen monitoimialaisesta suunnittelusta ja lämpömodernisoinnin (mukaan lukien eristys), peruskorjauksen (remontti) ja jälleenrakennuksen kustannusarvioista Gdańskissa sijaitsevien rakennuslaitosten rakennuslaitteiden suunnittelun toteuttamisen kanssa osoitteessa: - ul. Kwietnej 29, tontti nro 156/10, rekisteröintialue 010, - ul. Kwietnej 38, tontti nro 175, 157/8 kiinteistörekisterialue 010, - ul. Kwietnej 40, tontti nro 176/2, rekisteröintialue 010, - ul. Kwietnej 41, tontti nro 177 ja 176/2, rekisteröintialue 010, - ul. Kwietnej 41A, tontti nro 177 ja 178/2, rekisteröintialue 010, b) rakennustöiden toteuttamista koskevien hallinnollisten päätösten saaminen toimivaltaiselta arkkitehti- ja rakennushallintoviranomaiselta, jotta hankintaviranomainen voi aloittaa rakennustyöt, c) investoijien kustannusarvioiden kertaluonteinen päivittäminen; d) tekijän valvonnan harjoittaminen seuraavissa asioissa: - sen toteaminen rakennustöiden aikana, että toteutus on yhdenmukainen hankkeen kanssa, - sopiminen mahdollisuudesta ottaa käyttöön vaihtoehtoisia ratkaisuja kuin ne, joista on määrätty hankkeessa ja jotka rakennusmestari tai sijoittajan valvonnasta vastaava tarkastaja on ilmoittanut tehdyn sopimuksen mukaisesti. 2.Yksityiskohdat on kuvattu tarjouseritelmän kohdassa 3.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37d5ba2-e042-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
07/06/2024 13:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: Ceną oferty jest wartość BRUTTO poz. 6 - RAZEM [poz.1+poz.2+poz.3+poz.4+poz. 5] z Formularza Cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ, którą trzeba również podać w formularzu ofertowym. Ofertę stanowi Formularz ofertowy z formularzem cenowym.
Painotus (prosentteina, tarkka) : 60
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Doświadczenie pierwszej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Painotus (prosentteina, tarkka) : 15
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Doświadczenie drugiej osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży architektonicznej dotyczących termomodernizacji (w tym docieplenia) i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Painotus (prosentteina, tarkka) : 15
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Doświadczenie osoby posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń skierowanej do realizacji zamówienia. Przez doświadczenie rozumie się ilość projektów w branży konstrukcyjno-budowlanej dotyczących przebudowy lub/i remontu budynków indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków, które uzyskały pozwolenie na budowę, wykonanych przez osobę posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Painotus (prosentteina, tarkka) : 10
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Menettely on päättynyt
Sopimuksen tekeminen
Menettely on päättynyt
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.