Publications Office of the EU
Saksa-Hannover: Rautateiden rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Hannover: Rautateiden rakennustyöt

  • Sopimus tehty
    09/02/2016
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
DB Netz AG
Suorituspaikka
NUTS code: DE944 Osnabrück, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DE92 Hannover
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45234100 Rautateiden rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
29,936,977.31 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
15TEI17121
Kuvaus

Bautechnik ESTW Osnabrück Strecke 2200. Herstellung von ca. 90 km Kabelkanal inkl. Kabelverlegung, ca. 280 Querungen, ca. 660 Schächten, ca. 350 Signalerdfüßen, 16 Signalauslegern inkl. Fundamente, Rückbau/ Lückenschluss von 22 Weichen mit teilweiser Gleisanschwenkung, Vorbereitung von 11 Modulgebäudestandorten mit Herstellung der Außenanlagen.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Not applicable
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
29,936,977.31 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Leonhard Weiss GmbH & Co. KG Bauunternehmung
Postiosoite: Leonhard-Weiss-Str. 22
Paikkakunta: Göppingen
Postinumero: 73037
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.