Publications Office of the EU
Saksa-Maintal: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Maintal: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Julkaistu
    25/05/2021
  • Määräaika
    21/06/2021
  • Sopimus tehty
    28/09/2021
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Maintal Immobilien Gesellschaft mbH & Co KG
Suorituspaikka
NUTS code: DE719 Main-Kinzig-Kreis
Ostajan sijainti
NUTS code: DE719 Main-Kinzig-Kreis
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
127,000.00 EUR
Lisätietoja saa kustakin osasta
Osien määrä
2
Tarjouspyynnön viitenumero
MIG_2021_04
Kuvaus

Im Rahmen der Erschließung des Baugebiets auf dem ehemaligen Sportgelände „Eichenheege“ plant die Maintal Immobilien Gesellschaft mbH & Co KG (MIG) Wohngebäude für den eigenen Bestand zur Vermietung
im Bereich des sogenannten „bezahlbaren Wohnraums“ zu schaffen. Das Baugrundstück befindet sich am Rand des neuen Baugebietes, angrenzend zum Grundstück einer bestehenden Kindertagesstäte, und hat eine Fläche von ca. 3.775 m2. Auf dem Baugrundstück sollen ca. 42 Wohnungen mit einer Gesamtwohnfläche von ca. 3.500,00 m2 errichtet werden.
Gegenstand dieses Vergabeverfahrens sind die Fachplanungsleistungen:
- Technische Ausrüstung HLS HOAI-Leistungsphasen 1-9,
- Technische Ausrüstung ELT HOAI-Leistungsphasen 1-9,
Die Beauftragung der Leistungen erfolgt stufenweise.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://my.vergabe.rib.de
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.