Publications Office of the EU
Yhdistynyt kuningaskunta-Bristol: Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Yhdistynyt kuningaskunta-Bristol: Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut

  • Ilmoitettu
    10/04/2014
  • Julkaistu
    03/05/2014
  • Määräaika
    06/06/2014
  • Sopimus tehty
    03/06/2016
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Bristol City Council
Suorituspaikka
NUTS code: UKK11 Bristol, City of
Ostajan sijainti
NUTS code: UKK11 Bristol, City of
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
92000000 Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
38,000,000.00 GBP
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
38,000,000.00 GBP
Tarjouspyynnön viitenumero
Proactis Reqd 1001017 & 1001139
Kuvaus

Bristol City Council has awarded a service concession contract for an operator for Bristol's new indoor entertainment arena. This is a service concession contract and accordingly is not subject to the tendering requirements set out in the 2006 Public Procurement Regulations.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
38,000,000.00 GBP
Sopimuksen lopullinen arvo
38,000,000.00 GBP
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: SMG Europe Holding Limited
Postiosoite: Metro Radio Arena, Arena Way
Paikkakunta: Newcastle
Postinumero: NE4 7NA
Maa: GBR

Virallinen nimi: Live Nation Entertainment Inc.
Postiosoite: 2nd Floor, Regent Arcade House, 19-25 Argyll Street
Paikkakunta: London
Postinumero: W1F 7TS
Maa: GBR

Virallinen nimi: Arena Island Limited
Postiosoite: 2nd Floor, Regent Arcade House, 19-25 Argyll Street
Paikkakunta: London
Postinumero: W1F 7TS
Maa: GBR
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.