Publications Office of the EU
"Pieni yhteys yleiseen vesi- ja kalibrointijärjestelmään, COMMUNA RUNCU, JUDETUL GORJ" - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

"Pieni yhteys yleiseen vesi- ja kalibrointijärjestelmään, COMMUNA RUNCU, JUDETUL GORJ"

  • Julkaistu
    17/04/2024
  • Määräaika
    10/06/2024
  • Tarjousten avaaminen
    10/06/2024
  • Sopimus tehty
    13/08/2024
  • Tänään
    31/08/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
APAREGIO GORJ S.A.
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: RO412 Gorj
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45231300 Vesi- ja viemäriputkien rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,633,313.08 RON
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
2,623,407.80 RON
Tarjouspyynnön viitenumero
20415711/2024/B/1
Kuvaus

Urakkasopimukseen sisältyy "PRIMA CONNECTION TO THE PUBLIC WATER SUPPLY AND CANALIZATION SYSTEM, RUNCU COMMUNA, GORJ JUDET", jota varten ehdotettiin seuraavaa: Viemäröintiyhteydet kotitalouksille Baltan ja Baltisoaran kylissä Runcun kunnassa.. Yhteydet kattavat vain 65 prosenttia potentiaalisista käyttäjistä ja vastaavasti tukikelpoisista käyttäjistä rahoitusjärjestelmän kautta. Baltan ja Baltisoaran kylissä Runcun kunnassa on keskitetty viemäri- ja jätevedenkäsittelyjärjestelmä, joka koostuu katuviemäriverkoista ja jätevedenpuhdistamosta. Suunnitteluteeman kautta ehdotetaan yksittäisten viemäriyhteyksien rakentamista viemäriverkon reitin vierailevista taloista kiinteistörajaan asti useille 388 asunnolle, jotka sijaitsevat Baltan ja Baltisoaran kylissä Runcun kunnassa (taulukko tämän hankkeen tukikelpoisista kotitalouksista on liitteenä). Ehdotettu ratkaisu koostuu periaatteessa kotitalouksien viemäriverkoista (putket, tiit, kyynärpäät, ohimenevät osat) ja viheralueen kiinteistörajalla sijaitsevista yhdistävistä tulisijoista. Liitäntärakennukset valmistetaan PVC:stä tai PP Dn 400 mm:stä eri korkeuksilla, ja niissä on ei-kannettavat kannet. Itse liitäntä tehdään PEHD-putkesta Pn6 De160mm ja siihen liittyvistä erikoisosista (kyynärpäät, tiit, tulpat, pelkistys, ohimenevät osat) ja asennetaan vaakasuuntaisella porauksella. Balta-joen ylittäville käyttäjille asennetaan pumppaamoja kotitalouden tai useamman liitännän yhteydessä, mikä varmistaa talousveden kierron viemäriverkkoon. Pumppaamoihin liittyvät poistoputket valmistetaan 40 mm PEHD Pn10 -putkesta. Käyttäjiltä otettu talousjätevesi kulkeutuu olemassa olevien viemäriverkostojen kautta ja käsitellään olemassa olevassa puhdistamossa.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.e-licitatie.ro
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.e-licitatie.ro
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
10/06/2024 14:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Pretul ofertei
Arvioitu arvo
2,633,313.08 RON
Sopimuksen lopullinen arvo
2,623,407.80 RON
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: S.C. EURODACOS S.R.L.
Postiosoite:
Paikkakunta: Targu Jiu
Postinumero: 210233
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.