Publications Office of the EU
Wittenbergen aseman vastaanottorakennuksen kunnostus - Erä 102 - Laatoitustyöt BA3 - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Wittenbergen aseman vastaanottorakennuksen kunnostus - Erä 102 - Laatoitustyöt BA3

  • Julkaistu
    09/07/2025
  • Määräaika
    08/08/2025
  • Tarjousten avaaminen
    08/08/2025
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Wohnungsbaugesellschaft der Stadt Wittenberge mbH
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DE40F Prignitz
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45210000 Talonrakentaminen
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
26,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
WB-BHF-102
Kuvaus

Wohnsbaugesellschaft der Stadt Wittenberge mbH:n puolesta toteutetaan Wittenbergen aseman vastaanottorakennuksen täydellinen peruskorjaus. Listattu asemarakennus (yksi muistomerkki) sijaitsee Wittenbergen kaupungin aseman etupihalla (Salomon-Herz-Platz). Rakennuksen itäpuolella on rautatien päälaituri ja ratarunko. Rakennuksen bruttopinta-ala (GFA) on 7 564 m2 Rakennus on jaettu neljään osaan rakennusajan ja käytön mukaan: BT A: kolmikerroksinen muuraus vuodelta 1846, kellari, jossa on kenttäkiven ulkoseinät ja tiilimuurauksen väliseinät, lattiakatto KG: n yli osittain tiilikorkkikattoina, osittain myöhemmin massiiviset, yläkerran katot puupalkit väärällä lattialla, tasainen puimalattia puisella kattotuolilla, tasainen kalteva katto bitumilla / tervakartongilla; BT A tyhjät BT B1 ja B2: kaksikerroksinen muuraus rakentaminen jatkeena vuonna 1873, kellari tiili muuraus, kerroksinen katto yli KG tiili korkki katot, osittain myöhemmin massiivinen, yläkerroksinen katto puupalkit väärä lattia, ryömivä katto puinen katto tuoli, tasainen kalteva katto bitumi / terva pahvi kansi; BT B1 kaksikerroksinen sali, BT B2 käytössä (toimisto- ja toimitilat Deutsche Bahn) BT C: yksikerroksinen muuraus jatkeena vuonna 1924, osittainen kellari, ulkoseinät in situ betoni, katot yli KG: Teräskivilaatat palkkien välissä Rakennuksen kokonaismitat (suurin laajennus) Rakennuksen leveys: noin 112 m rakennuksen syvyys: noin 25 m rakennuksen korkeus: n. 17m

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YE9H4QH
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPSatellite/notice/CXP9YE9H4QH
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
08/08/2025 09:00
CPV-koodi

45210000 - Talonrakentaminen

45330000 - Putkityöt

45400000 - Rakennusten lopputyöt

Myöntämisperuste
Preis
Arvioitu arvo
26,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.