Publications Office of the EU
Saksa-Euskirchen: Rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Euskirchen: Rakennustyöt

  • Julkaistu
    25/03/2019
  • Määräaika
    30/04/2019
  • Tarjousten avaaminen
    30/04/2019
  • Sopimus tehty
    17/06/2019
  • Tänään
    31/08/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Regionalniederlassung Ville-Eifel
Suorituspaikka
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45000000 Rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
4,873,900.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
3,658,008.95 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
05_44-4007-B_44-19-0003
Kuvaus

Die Haupbaumaßnahme ist der Ersatzneubau A 562 über 32 Gleise der DB der Strecke 2324 Köln-Niederlahnstein sowie 3 Gleise für die S-Bahn S 13 Strecke 2695 Troisdorf-Bonn-Oberkassel.Hier müssen 6 Fahrstreifen sowie Aus-und Einfädelung der AS Bonn-Ramersdorf aufrecht erhalten bleiben. Aufgrund dieser Tatsache wird südlich der A 562 eine Behelfsumfahrung unter Einsatz zweier 2-spuriger Hilfsbrücken geplant. Gegenstand dieser Ausschreibung die Behelfsumfahrung für den Ersatzneubau. Der 1. BA beeinhaltet die
Erstellung der Hilfsbrücke auf Verbauwiderlagern sowie des Fahrbahndammes, einschl. die hier erforderlichen Kanalneu-bzw. Umverlegearbeiten sowie das Anlagen von Baustraßen und Behelfsfahrbahnen

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXPNYYVYVCZ
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
30/04/2019 09:00
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
4,873,900.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
3,658,008.95 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Strabag AG – Direktion NRW – Bereich Bonn
Postiosoite: Löhestr. 14
Paikkakunta: Hennef
Postinumero: 53773
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.