Publications Office of the EU
Projektinhallinnan konsultointipalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Projektinhallinnan konsultointipalvelut

  • Julkaistu
    19/06/2025
  • Määräaika
    30/06/2025
  • Peruttu
    01/12/2025
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Peruttu
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
I.N.C.D. pentru Microtehnologie - I.M.T Bucuresti
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: RO322 Ilfov
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
79411000 Yleiset johdon konsulttipalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
3,537,000.00 RON
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Menettely on päättynyt
Tarjouspyynnön viitenumero
2025/Anexa 34/1
Kuvaus

Älykkään kasvun, digitalisaation ja rahoitusvälineiden ohjelmasta 2021–2027 (PoCIDIF) rahoitetussa hankkeessa ”National Platform for Semiconductor Technologies” (PNTS) on tarpeen ostaa projektinhallinnan konsultointipalveluja, jotta se voidaan toteuttaa tehokkaasti ja vaatimusten mukaisesti ja kaikkien mukana olevien kumppaneiden hyödyksi. Ostaja - ja sopimuksen allekirjoittaja on INCD for Microtechnology - IMT Bucharest (lyhyesti IMT Bucharest), joka on PNTS-hankkeen kumppanuuden (LP) johtaja. PNTS-hankkeen kesto on viisi vuotta: eli 27.11.2024–26.11.2029. Sopimuksen kattamat konsultointitoimet täydentävät hankintaviranomaisen täytäntöönpanoryhmän toteuttamia toimia, eivätkä ne ole päällekkäisiä hankintaviranomaisen tehtävien kanssa tai korvaa niitä, ja ne korreloivat LP:n rahoitusohjelman välittävälle elimelle ja hallintoviranomaiselle asettamien seuranta- ja raportointivaatimusten kanssa. PNTS-hanke (SMIS-koodi: 304244) toteutetaan rahoitussopimuksen nojalla: nro G 2024-85828/390008/27.11.2024, tehty tutkimus-, kehitys- ja digitalisaatioministeriön (joka on tällä hetkellä nimitetty opetus- ja tutkimusministeriöksi) kanssa välittävänä elimenä vuosien 2021–2027 PoCIDIF-ohjelman hallintoviranomaisena investointiministeriön ja eurooppalaisten hankkeiden ministeriön puolesta. Määräajat, joiden kuluessa hankintaviranomaisen on vastattava selkeästi ja kattavasti kaikkiin asianomaisten talouden toimijoiden pyytämiin selvennys-/lisätietopyyntöihin: yhdentenätoista päivänä ennen hankintailmoituksessa tarjousten jättämiselle asetettua määräaikaa. Päivämäärä, johon asti selvennyksiä voidaan pyytää ennen tarjousten jättämisen määräaikaa, on 18 päivää.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.e-licitatie.ro
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://www.e-licitatie.ro
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
30/06/2025 14:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Demonstrarea unei abordări și a unei metodologii corespunzătoare pentru realizarea activităților și obținerea rezultatelor în cadrul Contractului
Arvioitu arvo
3,537,000.00 RON
Sopimuksen lopullinen arvo
Menettely on päättynyt
Sopimuksen tekeminen
Menettely on päättynyt
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.