Publications Office of the EU
Utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Svenstavik, Jämtlands län - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Utförande av Basunderhåll väg på allmänna vägar inom område Svenstavik, Jämtlands län

  • Julkaistu
    09/10/2025
  • Määräaika
    10/02/2026
  • Sopimus tehty
    25/06/2026
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Trafikverket Myndighet
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: SE312 Dalarnas län
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45233139 Valtateiden kunnossapito
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
276,000,000.00 SEK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
221,520,000.00 SEK
Tarjouspyynnön viitenumero
KOM-414066
Kuvaus

Basunderhåll väg på allmänna vägar i område Svenstavik, Jämtlands län. Total väglängd ca 956 km.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://upphandling.trafikverket.se/Notice/NoticeDispatch.aspx?NoticeId=23654
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://upphandling.trafikverket.se/Notice/NoticeDispatch.aspx?NoticeId=23654
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: framgår av förfrågningsunderlaget
Painotus (prosentteina, tarkka) :
Arvioitu arvo
276,000,000.00 SEK
Sopimuksen lopullinen arvo
221,520,000.00 SEK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Svevia AB (publ)
Postiosoite:
Paikkakunta: Stockholm
Postinumero: 10225
Maa:
Virallinen nimi: Terranor AB (publ)
Postiosoite:
Paikkakunta: VÄXJÖ
Postinumero: 35246
Maa:
Virallinen nimi: Peab Anläggning AB
Postiosoite:
Paikkakunta: SOLNA
Postinumero: 16928
Maa:
Virallinen nimi: Infrakraft Drift & Underhåll Sverige AB
Postiosoite:
Paikkakunta: Sundsvall
Postinumero: 852 29
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.