Publications Office of the EU
Saksa-Bonn: Kattotyöt ja muut rakennusalan erikoistyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Bonn: Kattotyöt ja muut rakennusalan erikoistyöt

  • Julkaistu
    10/02/2020
  • Määräaika
    09/03/2020
  • Tarjousten avaaminen
    09/03/2020
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Universitätsklinikum Bonn AöR
Suorituspaikka
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DEA22 Bonn, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45260000 Kattotyöt ja muut rakennusalan erikoistyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
1.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
2016-009-020
Kuvaus

Für das Universitätsklinikum Bonn wird ein Neubau für ein Bildungszentrum errichtet. Es besteht ein rechtskräftiger Bebauungsplan „Klinikgelände auf dem Venusberg“.Das Gebäude des neuen Bildungszentrums befindet sich am Venusberg – Campus 1 in Bonn. Das Gebäude ist in L-Form mit 2 unterschiedlich langen Schenkeln konzipiert und schließt an das bestehende Gebäude der Augenklinik an. Aufgrund der Abgrabung für den Neubau unterhalb des Gründungsniveaus des Bestandsgebäudes ist eine Abfangung des Bestandes notwendig. Wegen der Tiefe der Baugrube, der angrenzenden Verkehrsflächen und Leitungssysteme unter GOK ist im Bereich der Ost-, Süd- und Westfassaden ein Verbau (Trägerbohlwand) erforderlich. Die entsprechende Planung ist durch das Büro KK Engineering GmbH über das Büro Geo Consult erfolgt. Weiter Angaben sind aus den beigefügten Vergabeunterlagen ersichtlich.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.evergabe.nrw.de/VMPSatellite/notice/CXPNY5YDYWH
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
09/03/2020 14:00
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
1.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.