Publications Office of the EU
Hohenrheinin laajennus - Kaivetun maan hävittäminen, rakennusmateriaalien kierrätys - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Hohenrheinin laajennus - Kaivetun maan hävittäminen, rakennusmateriaalien kierrätys

  • Sopimus tehty
    09/10/2024
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Stadtverwaltung Lahnstein
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: DEB1A Rhein-Lahn-Kreis
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45111200 Rakennustyömaan valmistelu- ja raivaustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
503,424.10 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
301/23 - vergebener Auftrag
Kuvaus

Lahnsteinin kaupunki aikoo tilata maamassojen, purkumateriaalien jne. hävittämisen erikseen Oberlahnsteinin Hohenrhein-rakennushanketta varten. Päätoimenpiteen maamassat ja purkumateriaalit on varastoitava väliaikaisesti Hohenrhein-tien lähellä sijaitseville uusille huoltoalueille, ja vastuussa oleva geologi ottaa niistä uuden näytteen. Tämän jälkeen vastaavat paalut on hävitettävä. Laskelmassa on otettava huomioon, että kasojen rakentaminen luodaan peräkkäin päätoimenpiteen rakentamisen etenemisen mukaan ja näytteet otetaan nopeasti. Rakennushanke on kuvattu alla ja sitä havainnollistetaan tarjouspyynnön liitteenä olevissa suunnitteluasiakirjoissa olevilla piirustuksilla. Tarjonta-alueet sijaitsevat suunnitellun rakennustyömaan ohitustien varrella Hohenrhein- ja Martin-Luther-Straße-teiden välissä. Työmaan ohitus muuttuu vuorotellen yksisuuntaiseksi kaduksi liikennevalojen ohjausjärjestelmän avulla. Vastaavat vaikeudet ja odotusajat on otettava huomioon yksikköhintoja laskettaessa.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Ei saatavilla
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Preis der Leistung
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
503,424.10 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Ernst Scherer Baustoffe GmbH & Co. KG
Postiosoite:
Paikkakunta: Kastellaun
Postinumero: 56288
Maa:
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.