Publications Office of the EU
Saksa-Stuttgart: Farmaseuttiset tuotteet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Stuttgart: Farmaseuttiset tuotteet

  • Julkaistu
    17/06/2017
  • Määräaika
    20/07/2017
  • Tarjousten avaaminen
    20/07/2017
  • Sopimus tehty
    30/08/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
AOK Baden-Württemberg
Suorituspaikka
NUTS code: DE Deutschland
Ostajan sijainti
NUTS code: DE Deutschland
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33600000 Farmaseuttiset tuotteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
209,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
418,000.00 EUR
Lisätietoja saa kustakin osasta
Tarjouspyynnön viitenumero
Glatiramer 20mg
Kuvaus

Gegenstand der Ausschreibung ist der Abschluss von Rabattvereinbarungen gem. § 130a Abs. 8 SGB V für den Zeitraum 1.12.2017 bis 31.5.2019 (Glatiramer 20mg). Die Ausschreibung erfolgt wirkstoffbezogen für den u. g. Wirkstoff. Es werden für diesen Wirkstoff gemäß näherer Bestimmung in den Vergabeunterlagen Rabattverträge – das Vorliegen zuschlagsfähiger Angebote vorausgesetzt – mit bis zu zwei pharmazeutischen Unternehmern geschlossen. Die genaue Definition des Beschaffungsbedarfs ergibt sich i.Ü. aus den Vergabeunterlagen.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://www.dtvp.de/Center/company/announcements/categoryOverview.do?method=search&searchString=%22CXP4YH0YMDR%22
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Puitesopimus seuraavien kanssa: several toimijat
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
20/07/2017 10:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
209,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
418,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Mylan dura GmbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Darmstadt
Postinumero:
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.