Publications Office of the EU
Italia-Albenga: Erilaiset koulupalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Italia-Albenga: Erilaiset koulupalvelut

  • Julkaistu
    24/12/2013
  • Määräaika
    12/02/2014
  • Tarjousten avaaminen
    13/02/2014
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Città di Albenga
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
80410000 Erilaiset koulupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
Atto dirigenziale di determina a contrarre n. 1353 del 19.12.2013.
Kuvaus

L'appalto ha per oggetto l'esecuzione di servizi ausiliari ed educativi presso le seguenti strutture:
Nido comunale d'infanzia “R. di Ferro”:
— gestione di una sezione oltre al prolungamento di orario pomeridiano,
Istituto Comprensivo Albenga I.
Istituto Comprensivo Albenga II.
Istituto Comprensivo Albenga/Ceriale (limitatamente al plesso scolastico in frazione Leca):
— gestione del servizio di sostegno educativo ad alunni disabili.
L'appalto di cui trattasi - Categoria 24, CPC 92 CPV 80410000-1 avendo per oggetto un servizio elencato nella tabella allegato IIB al D.Lgs. 163/2006 “Codice degli appalti pubblici relativi a lavori, servizi e forniture, in attuazione delle Direttive 2004/17/CE E 2004/18/CE”, rientra tra quelli esclusi dall'applicazione delle norme del Codice anzidetto, salvo gli artt. n. 65, 68 e 225.
L'appalto è disciplinato dalle disposizioni contenute nel bando, nel capitolato speciale e il Codice risulterà applicabile, oltre agli articoli sopra richiamati, esclusivamente nella normativa espressamente richiamata negli atti di gara; in caso contrario si applicheranno le norme sul procedimento amministrativo di cui alla legge n. 241/90, alla legge 15/2005 e successive modificazioni ed integrazioni.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not specified
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
13/02/2014 10:00
Suorituspaikka
Ei saatavilla
CPV-koodi
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.