Publications Office of the EU
Puola-Łódź: Lääketieteelliset laitteet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Puola-Łódź: Lääketieteelliset laitteet

  • Julkaistu
    28/12/2016
  • Määräaika
    21/02/2017
  • Sopimus tehty
    11/05/2017
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi
Suorituspaikka
NUTS code: PL711 Miasto Łódź
Ostajan sijainti
NUTS code: PL711 Miasto Łódź
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33100000 Lääketieteelliset laitteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
68,193.00 PLN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
223,940.00 PLN
Lisätietoja saa kustakin osasta
Osien määrä
3
Tarjouspyynnön viitenumero
189/ZP/16
Kuvaus

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego, wyszczególnionych ilościowo
i asortymentowo oraz opisanych w załączniku nr 2a do SIWZ.
2. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji ,będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców. Podane ilości są szacunkowym
2 / 9
zapotrzebowaniem na okres 24 miesięcy i służą do obliczania ceny oferty (tj. ustalenia maksymalnego wynagrodzenia wykonawcy). Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z zakupu części asortymentu wynikającej z braku zapotrzebowania.
3. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 pakiety. Oferta może obejmować całość zamówienia lub wybrane pakiety. Oferta dla swojej ważności w danym pakiecie musi być złożona na wszystkie pozycje. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert na pozycje w ramach pakietów.
4. Wykonawca zobowiązuje się do utworzenia bazy (w ramach pierwszej dostawy).

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: WSS im. M. Kopernika w Łodzi
Postiosoite: ul. Pabianicka 62
Paikkakunta: Łódź
NUTS-koodi: PL113
Postinumero: 93-513
Maa: POL
Yhteyshenkilö: Agnieszka Ornoch
Pääosoite: http://www.kopernik.lodz.pl
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Suorituspaikka
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.