Publications Office of the EU
Saksa-Grafschaft-Ringen: Juomavesihuolto - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Grafschaft-Ringen: Juomavesihuolto

  • Sopimus tehty
    24/11/2019
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Gemeinde Grafschaft
Suorituspaikka
NUTS code: DEB12 Ahrweiler
Ostajan sijainti
NUTS code: DEB12 Ahrweiler
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
65111000 Juomavesihuolto
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
0.01
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
0.01 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
1139/18 - BAFO Angebot
Kuvaus

Unter Bezugnahme auf die Kennziffer im Amtsblatt der Europäischen Union: 2017/S 147/2017 305139 und Ihren darauf abgegebenen Teilnahmeantrag setzt der Auftraggeber das Verfahren nach Auswertung der Teilnahmeanträge und Rückversetzung in den Stand vor Abfrage der indikativen Angebote mit der Abfrage eines ersten indikativen Angebots für die anliegende Ausschreibung fort.
Die Betriebsführungsverträge der Eigenbetriebe Wasser- und Abwasserwerk endeten zum 31.12.2017 und sind derzeit vorläufig interimsweise verlängert. Der Gemeinderat Grafschaft hat beschlossen, diese Verträge nicht an Dritte zu vergeben, sondern sich dafür entschieden, eine Rekommunalisierung vorzunehmen. Geplant ist die Gründung einer gemeinsamen Gesellschaft mit einem privaten Partner mit gemeindlicher Mehrheitsbeteiligung, welche dann die Betriebsführung übernehmen soll. Hierfür lobt die Gemeinde das hiesige EU-weite Verhandlungsverfahren mit vorgeschaltetem Teilnahmewettb aus.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
0.01
Sopimuksen lopullinen arvo
0.01 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Remondis Eurawasser GmbH
Postiosoite: Robert-Koch-Straße 8
Paikkakunta: Grafschaft
Postinumero: 53501
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.