Publications Office of the EU
Suomi-Helsinki: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Suomi-Helsinki: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Julkaistu
    07/11/2017
  • Määräaika
    06/12/2017
  • Sopimus tehty
    27/03/2018
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
Yes
Ostaja
Senaatti-kiinteistöt
Suorituspaikka
NUTS code: FI1B1 Helsinki-Uusimaa
Ostajan sijainti
NUTS code: FI1B1 Helsinki-Uusimaa
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
19,840.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
K2283
Kuvaus

Käyttäjälle rakennettavien toimitolojen hankesuunnittelu. Toimitilat ovat vaativiin asiantuntijatehtäviin soveltuvat, ja niihin sisältyy laboratoriotiloja. Toimitilat suunnitellaan mahdollisesti osittain peruskorjattavaan rakennukseen ja osittain uudisrakennukseen.
Sopimus alkaa sopimuksen allekirjoituksella ja on voimassa, kunnes sopimusvelvoitteet on suoritettu.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Senaatti-kiinteistöt
Kansallinen rekisterinumero: 1503388-4
Postiosoite: Lintulahdenkatu 5A
Paikkakunta: Helsinki
NUTS-koodi: FI1B1
Postinumero: 00531
Maa: FIN
Yhteyshenkilö: Matti-Pekka Jalonen
Pääosoite: https://www.senaatti.fi/
Sähköisesti:
https://bem.buildercom.net/html//rfqregistration?rfqid=4179
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Tarkista linkitetyt asiakirjat saadaksesi lisätietoja
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
19,840.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Insinööritoimisto Tauno Nissinen Oy
Postiosoite:
Paikkakunta: Helsinki
Postinumero:
Maa: FIN
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.