Publications Office of the EU
Saksa-Potsdam: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Saksa-Potsdam: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Julkaistu
    09/11/2017
  • Määräaika
    07/12/2017
  • Sopimus tehty
    09/03/2018
  • Tänään
    05/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Landesamt für Umwelt, Referat W 21
Suorituspaikka
NUTS code: DE404 Potsdam, Kreisfreie Stadt
Ostajan sijainti
NUTS code: DE404 Potsdam, Kreisfreie Stadt
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
84,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
135,497.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
W21/P/1/VV/30/17
Kuvaus

— Eignungsprüfung der Karthane-Niederung als Flutungspolder,
— Volumenbestimmung der potentiellen Polderfläche,
— Bestimmung des Absenkungspotentials,
— Räumliche Abgrenzung der Polderfläche(n) unter Einbeziehung der bestehenden Restriktionen (u. a. Bahntrasse, Ortschaften, etc.),
— Bestimmung der Position des Einlassbauwerkes (auf Höhe des SW Karthane und ggf. Einlass von oberhalb) unter dem Ziel möglichst viel Wasser in kurzer Zeit gefahrlos in den Polder zu leiten,
— Überschlägige Kostenermittlung zu den notwendigen Deichen, dem Einlassbauwerk und ggf. einem Flutungskanal, sofern das Einlassbauwerk den Flutungspolder oberhalb beschicken soll,
— Hydraulische Berechnung zu Fließvorgängen bei Polderflutungen.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Landesamt für Umwelt, Referat W 21
Postiosoite: Seeburger Chaussee 2, Haus 2, OT Groß Glienicke
Paikkakunta: Potsdam
NUTS-koodi: DE404
Postinumero: 14476
Maa: DEU
Pääosoite: www.lfu.brandenburg.de
Sähköisesti:
https://vergabemarktplatz.brandenburg.de/VMPCenter/notice/CXP9YY4YW8P
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
84,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
135,497.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Planungsgesellschaft Scholz + Lewis mbH
Postiosoite:
Paikkakunta: Dresden
Postinumero:
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.