-
Julkaistu05/04/2024
-
Määräaika16/05/2024
-
Tarjousten avaaminen16/05/2024
-
Sopimus tehty06/06/2024
-
Tänään31/08/2026
Näytönluku
- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä
- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään
”Flanderin kaupungin sekä Chitovenin ja Prisacanin kylien talousjätevesien viemäriverkoston laajentaminen Botosanin läänissä”
Tavoitteen ”talousjätevesien viemäriverkon laajentaminen Flanderin kaupungissa sekä Chitovenin ja Prisacanin kylissä Botosanin maakunnassa” saavuttamiseksi ehdotetaan PVC-putkien ja esivalmistettujen teräsbetonitakkojen viemäriverkon perustamista. Ehdotetulla viemäriverkolla on seuraavat ominaisuudet: - pää- ja sekundääriviemäriputket - jäteveden pumppaamot - pumppaamoihin liittyvät poistoputket Töiden kuvaus on saatavilla tarjousasiakirjoihin sisältyvässä teknisessä hankkeessa. Tehdyn sopimuksen arvioituun arvoon ei sisälly hankkeen talousarviossa täsmennettyjen sekalaisten ja ennakoimattomien menojen määrä (yleinen arvio), joka on tarvittaessa saatavilla muuttamalla sopimusta julkisista hankinnoista annetun lain nro 98/2016 221 §:ssä säädetyin edellytyksin. Rakennustöiden toteuttamisen kesto: 24 kalenterikuukautta; Huomio: Hankintaviranomaisen on vastattava selkeästi ja täydellisesti kaikkiin selvennyspyyntöihin lain nro 98/2016, sellaisena kuin se on muutettuna hallituksen erityisasetuksella nro 45/2018, 161 §:ssä säädetyn velvoitteen mukaisesti 18 päivää ennen tarjousten jättämisen määräaikaa. Niiden päivien lukumäärä, joihin mennessä selvennyksiä voidaan pyytää ennen tarjousten/ehdokkaiden jättämiselle asetetun määräajan päättymistä: Kaksitoista päivää. Arvioitu kokonaisarvo: arvioitu arvo ilman arvonlisäveroa (ainoastaan numeroina): 37 480 347,79 lei ilman ALV Valuutta: RON Eriteltynä seuraavasti: 4 luku. Perusinvestointimenot: 37 189 071,99 RON ilman arvonlisäveroa Luku 5.1 Rakennustyömaan organisointi: 291 275,80 Romanian leuta (RON) ilman arvonlisäveroa Tehdyn sopimuksen ennakoituun arvoon ei sisälly hankkeen talousarviossa ilmoitettuja sekalaisia ja ennakoimattomia menoja (yleinen arvio), jotka ovat tarvittaessa saatavilla muuttamalla sopimusta julkisista hankinnoista annetun lain nro 98/2016 221 §:ssä säädetyin edellytyksin.
https://www.e-licitatie.ro
https://www.e-licitatie.ro
45232400 - Viemärien rakennustyö
44100000 - Rakennustarvikkeet ja vastaavat tuotteet
45231000 - Putkijohtojen, tietoliikenne- ja sähkölinjojen rakennustyöt
45233000 - Maanteiden, rautateiden ja kiitoratojen rakennus-, perustus- ja päällystystyöt
Postiosoite:
Paikkakunta: Rebra
Postinumero: 427240
Maa:
Virallinen nimi: CORNELL'S FLOOR S.R.L.
Postiosoite:
Paikkakunta: Ranghilesti
Postinumero: 717352
Maa:
Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.