Publications Office of the EU
PL-Gdańsk: Arkkitehti-, insinööri- ja suunnittelupalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

PL-Gdańsk: Arkkitehti-, insinööri- ja suunnittelupalvelut

  • Julkaistu
    22/11/2011
  • Määräaika
    28/12/2011
  • Tarjousten avaaminen
    28/12/2011
  • Sopimus tehty
    25/01/2012
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Uniwersytet Gdański,
Suorituspaikka
NUTS code: PL634 Gdański
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71240000 Arkkitehti-, insinööri- ja suunnittelupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,382,114.00 PLN
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,094,700.00 PLN
Tarjouspyynnön viitenumero
A120-211-196/11/GR
Kuvaus

2.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wielobranżowy projekt koncepcyjny, projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót, kosztorys inwestorski, harmonogram finansoworzeczowy realizacji inwestycji, materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego:
„Budynek Instytutu Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Kampusie Oliwa”.
Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień: 71.24.00.00-2 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania).
Dokumentację należy wykonać w fazie projektu: koncepcyjnego, budowlanego i wykonawczego poprzedzonych wstępną koncepcją technologiczno-architektoniczną sporządzoną przez Wykonawcę na etapie składania oferty i stanowiącą ofertę.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
28/12/2011 12:15
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
1,382,114.00 PLN
Sopimuksen lopullinen arvo
1,094,700.00 PLN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Warsztatem Architektury Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski
Postiosoite: ul. Armii Krajowej 85
Paikkakunta: Sopot
Postinumero: 81-844
Maa: POL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.