Publications Office of the EU
Puola-Bieruń: Luotonantopalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Puola-Bieruń: Luotonantopalvelut

  • Julkaistu
    15/10/2013
  • Määräaika
    21/11/2013
  • Tarjousten avaaminen
    21/11/2013
  • Sopimus tehty
    16/12/2013
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
66113000 Luotonantopalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
397,849.53 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,837,516.52 PLN
Tarjouspyynnön viitenumero
ZP.271.51.2013.
Kuvaus

1) Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie długoterminowego kredytu w kwocie 6 000 000,00 PLN z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu zapisanego w budżecie gminy Bieruń na 2013 r.;
2) Okres kredytowania: 120 miesięcy;
3) Postawienie kredytu do dyspozycji zamawiającego nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od dnia zawarciaumowy kredytowej, nie później niż do 31.12.2013 r.;
4) Kredyt ma być uruchomiony w 1 transzy;
5) Bank nie naliczy prowizji i innych opłat od udzielonego kredytu (jedyną opłatą może być marża);
6) Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania części kredytu, za co bank nie naliczy żadnych opłat ani prowizji.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
21/11/2013 12:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
397,849.53 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
1,837,516.52 PLN
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: ING BANK ŚLĄSKI S.A. z siedzibą w Katowicach ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice Oddział w Tychach
Postiosoite: al. Niepodległości 106
Paikkakunta: Tychy
Postinumero: 43-100
Maa: POL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.