Publications Office of the EU
Valtatien R1 Banská Bystrica-Slovenská όupča ympäristöseuranta, vaihe I Suomi - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Valtatien R1 Banská Bystrica-Slovenská όupča ympäristöseuranta, vaihe I Suomi

  • Julkaistu
    22/12/2023
  • Määräaika
    01/02/2024
  • Tarjousten avaaminen
    01/02/2024
  • Tänään
    04/09/2026
Tila
Toimitusaika päättynyt
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: SK010 Bratislavský kraj
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71313450 Ympäristövaikutusten seuranta rakentamisessa
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
896,662.20 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Tarjouspyynnön viitenumero
02/22/10301
Kuvaus

Sopimuksen kohteena on ympäristön osien valvonta Slovakian tasavallan sisäministeriön teknisten ehtojen ”Manual of Monitoring the impacts of road on the environment” (TP050) mukaisesti sekä annettujen lakien, teknisten standardien, määräysten, asetusten ja lakien mukaisesti. Seurattavia komponentteja ovat melun, ilman, pinta- ja jätteen, pohjaveden, maaperän ja eliöstön suhteen seuranta. Ennen rakentamista suoritettavalla seurannalla otetaan huomioon moottoriliikennetien tulevan toteutuksen sijaintipaikan ympäristön nollataso tai perustaso. Moottoriliikennetien rakentamisen aikana tehtävässä seurannassa keskitytään rakentamisen mahdollisiin haitallisiin vaikutuksiin ympäröivään talonrakennukseen, mutta myös rakentamisen mahdollisiin vaikutuksiin eliöstöön ja vierekkäisiin suojelualueisiin. Käytönaikaisen seurannan tarkoituksena on selvittää, missä määrin moottoriliikennetien rakentaminen on vaikuttanut kyseisen alueen ympäristön tilaan ja poikkeaako tämä tila ympäristövaikutusten arviointiprosessissa ennakoidusta valtiosta. Jos arvioinnissa tapahtuu vaihteluja, ehdotetaan toimenpiteitä tahattomien vaikutusten lieventämiseksi. Hankintasopimuksen kohde määritellään yksityiskohtaisesti osassa B.1 Hankinta-asiakirjojen kohteen kuvaus.
Suomi

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/51026/summary
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/51026/summary
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
01/02/2024 11:00
Myöntämisperuste
Celková cena za celý predmet zákazky v € bez DPH.
Arvioitu arvo
896,662.20 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen tekeminen
Ei saatavilla
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.