Publications Office of the EU
Projektinhallinnan avustustehtävä Puteaux'ssa sijaitsevan Eco-Quartier des Bergèresin (ZAC Bergère ja Charcot) myymälöiden kehittämisen yhteydessä - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

Projektinhallinnan avustustehtävä Puteaux'ssa sijaitsevan Eco-Quartier des Bergèresin (ZAC Bergère ja Charcot) myymälöiden kehittämisen yhteydessä

  • Julkaistu
    12/08/2024
  • Tänään
    31/08/2026
Tila
Peruttu
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
ÉTABLISSEMENT PUBLIC TERRITORIAL PARIS OUEST LA DEFENSE (POLD)
Suorituspaikka
NUTS code: Useampi suorituspaikka
Ostajan sijainti
NUTS code: FR105 Hauts-de-Seine
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71241000 Toteutettavuustutkimus, neuvontapalvelut, analyysit
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
54,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
Menettely on päättynyt
Tarjouspyynnön viitenumero
24153 (PF243500)
Kuvaus

Projektinhallinnan avustustehtävä Puteaux'ssa sijaitsevan Eco-Quartier des Bergèresin (ZAC Bergère ja Charcot) myymälöiden kehittämisen yhteydessä

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://marches.maximilien.fr/?page=Entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&id=887588&orgAcronyme=d7g
Tarjousten teon vaihtoehdot
Sähköinen toimittaminen: vaaditaan
https://marches.maximilien.fr/?page=Entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&id=887588&orgAcronyme=d7g
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
12/09/2024 14:00
Myöntämisperuste
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Critère 1 - Moyens Humains : Ce critère, noté sur 20 points, sera apprécié d'après l'équipe spécifique proposée pour l'exécution des prestations (détail de la composition de l'équipe dédiée : organigramme, CV, expériences similaires, cohérence de l'équipe, répartition des tâches, compétence de l'équipe pour les missions à mener, désignation de l'interlocuteur référent).
Painotus (prosentteina, tarkka) : 20
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Critère 2 - Méthodologie générale suivie pour l'exécution de la mission : Ce critère, noté sur 20 points, sera apprécié d'après les informations contenues dans le cadre de réponse technique du candidat concernant la méthodologie proposée pour répondre aux demandes présentées dans le C.C.T.P., notamment en inscrivant son action dans une organisation déjà mise en place sur l'Eco-Quartier des Bergères de Puteaux (maîtrise d'ouvrage, différentes missions d'assistances à maitrise d'ouvrage, différents promoteurs, etc.). Sera également prise en compte, la bonne compréhension des enjeux de la mission. Le candidat présentera en outre les outils qu'il compte mettre en oeuvre pour assurer ses missions (complétude des outils déjà existants comme la grille d'analyse PC et la grille DD et smart building, outils complémentaires notamment pour la phase EXE, chantier, réception ; tableaux de bords divers, cartographies, etc.).
Painotus (prosentteina, tarkka) : 20
Kriteeri:
Tyyppi: quality
Kuvaus: Critère 3 - Méthodologie suivie et moyens mis en oeuvre sur des missions spécifiques : Ce critère, noté sur 20 points, sera apprécié d'après les informations contenues dans le cadre de réponse technique du candidat, d'après les sous-critères suivants : - Sous-critère 1 : Méthodologie suivie et moyens mis en oeuvre pour répondre aux engagements Eco-Quartier et smart building sur le volet commerces de la mission confiée : 5 points - Sous-critère 2 : Méthodologie suivie et moyens mis en oeuvre dans l'analyse des business plans et des projets des prospects : 5 points - Sous-critère 3 : Méthodologie suivie et moyens mis en oeuvre afin d'assurer la communication et l'animation de la mission confiée : 5 points - Sous-critère 4 :Moyens mis en oeuvre pour présenter les enseignes innovantes répondant au mieux aux orientations de la programmation de l'Eco-quartier des Bergères : 5 points
Painotus (prosentteina, tarkka) : 20
Kriteeri:
Tyyppi: price
Kuvaus: Critère 4 - Le prix : Ce critère sera apprécié au regard du montant total toutes taxes comprises (T.T.C.), indiqué par le candidat dans le Détail Quantitatif Estimatif (D.Q.E.) (document non contractuel servant au jugement du critère prix des offres) qui représente une simulation globale du coût annuel de l'ensemble des prestations (prix unitaires et prix forfaitaires).
Painotus (prosentteina, tarkka) : 40
Arvioitu arvo
54,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
Menettely on päättynyt
Sopimuksen tekeminen
Menettely on päättynyt
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.