Publications Office of the EU
F-Strasbourg: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- Teksti on käännetty automaattisesti kielelle, jolla sivustoa käytetään

F-Strasbourg: Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut

  • Julkaistu
    04/07/2012
  • Määräaika
    13/08/2012
  • Sopimus tehty
    11/01/2013
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: Ei saatavilla
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
18,980.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
6805MoeFurdAN
Kuvaus

hankintaviranomainen:
Communauté de communes de l’Ackerland – rue des Erables – 67117 Ittenheim – RANSKA
edustajanaan presidentti Sylvain Waserman.
Hankintaviranomaisen valtuutettu edustaja: SERS – 10 rue Oberlin – BP 50011–67080 Strasbourg Cedex – puh. + 33 388378888 – faksi: + 33 388378877.
Hankintaviranomaisen edustaja: Pääjohtaja Eric Fullenwarth.
Töitä ovat muun muassa seuraavat:
ulkoiset kunnostustyöt,
— uudet rakennustyöt, joiden kokonaispinta-ala on 2 567 m².
Ohjelma kattaa sekä kaupunki-, maisema- että rakennustoiminnan. Missio toteutetaan yhdessä erässä.
Tarjouskilpailun voittajalle annetaan MOP-laissa ja sen täytäntöönpanoasetuksessa tarkoitettu ydintehtävä (esq, aps, apd, pro/DCE, exe, act, det, AOR) ja seuraavat lisätehtävät:
SSI:n koordinointi,
— käyttö- ja ylläpitokustannusten määrittäminen, teknisten ja arkkitehtonisten valintojen perusteleminen analysoimalla töiden kokonaiskustannuksia ja mahdollisesti ehdottamalla hallintojärjestelmän perustamista.
Väliaikaiset määräajat:
hankintasopimuksesta ilmoittaminen ja opintojen aloittaminen: Joulukuu 2012,
työn alustava aloittaminen: vuoden 2014 alussa, kun ajoneuvorekisteri/maatyöt käynnistettiin lokakuussa 2013,
töiden tilaaminen: Vuoden 2015 jälkipuolisko.
F-

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Ei saatavilla
Myöntämisperuste
Not specified
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
18,980.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: IXO architecture mandataire - OTE Ingenierie - OASIIS
Postiosoite: 1-3 route de Strasbourg
Paikkakunta: Sélestat
Postinumero: 67600
Maa: FRA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.