Publications Office of the EU
Norja-Oslo: Tutkinta- ja turvallisuuspalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Norja-Oslo: Tutkinta- ja turvallisuuspalvelut

  • Julkaistu
    07/05/2021
  • Määräaika
    04/06/2021
  • Tarjousten avaaminen
    04/06/2021
  • Sopimus tehty
    08/07/2021
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Stortinget
Suorituspaikka
NUTS code: NO08 Oslo og Viken
Ostajan sijainti
NUTS code: NO Norge
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
79700000 Tutkinta- ja turvallisuuspalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,500,000.00 NOK
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
1,500,000.00 NOK
Tarjouspyynnön viitenumero
2021/2221
Kuvaus

In their open threat assessments, the security authorities have pointed out that advanced threat actors, including foreign intelligence, use large resources to break into Norwegian computer networks in order to gain access to information and to influence Norwegian decision-making processes.
Digital attacks are ongoing, and security measures are continuously developed based on risk and vulnerability analysis. Regardless, in one year, the Norwegian Parliament has been exposed to two cyber attacks where hackers managed to obtain data from our systems. In the first instance, PST's investigation concluded on 8 December 2020 that foreign intelligence was behind the attack. The last attack is still under investigation, and the Norwegian Parliament does not know who is responsible for the attack. The attack is considered to be very advanced.
With an increasingly complex and demanding digital threats and with the experiences from the events mentioned, the Norwegian Parliament's administration wants to carry out an external evaluation.

Toimitustapa
Sähköisesti:
https://permalink.mercell.com/154763539.aspx
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
04/06/2021 12:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
1,500,000.00 NOK
Sopimuksen lopullinen arvo
1,500,000.00 NOK
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: KPMG AS (Hovedenhet)
Postiosoite: Sørkedalsveien 6
Paikkakunta: OSLO
Postinumero: 0369
Maa: NOR
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.