Publications Office of the EU
D-Hohenstein-Ernstthal: Ylemmän perusasteen koulujen rakennustyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

D-Hohenstein-Ernstthal: Ylemmän perusasteen koulujen rakennustyöt

  • Julkaistu
    08/11/2011
  • Määräaika
    29/11/2011
  • Tarjousten avaaminen
    29/11/2011
  • Sopimus tehty
    20/12/2011
  • Tänään
    03/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Suorituspaikka
NUTS code: DED45 Zwickau
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45214220 Ylemmän perusasteen koulujen rakennustyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
262,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
295,599.81 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
SARI11/12_NP02/L07
Kuvaus

Ca. 800 m² abgehängte Decke aus Aluminium Conturraster, gelocht, mit Unterkonstruktion;
Ca. 1 700 m² abgehängte Akustikdecke;
Ca. 570 m² abgehängte Gipskartondecke;
Ca. 940 m² Metallständerwände in verschiedenen Wandstärken;
Ca. 300 m² Vorwände;
Ca. 470 m² Verkofferungen;
1 Stück geflatete Designdecke (Grundfläche ca. 140 m²);
Werksplanungen und statische Nachweise für alle Unterhangdecken.

Toimitustapa
Osoite, johon tarjoukset tai osallistumispyynnöt on toimitettava:
Virallinen nimi: Stadtverwaltung Hohenstein-Ernstthal, Bauamt
Postiosoite: Altmarkt 41
Paikkakunta: Hohenstein-Ernstthal
Postinumero: 09337
Maa: DEU
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
29/11/2011 11:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
The most economic tender
Arvioitu arvo
262,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
295,599.81 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Plesch & Seidel GmbH
Postiosoite: Auerbacher Straße 93
Paikkakunta: Klingenthal
Postinumero: 08248
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.