Publications Office of the EU
B-Gent: Yliopistorakennusten rakentamistyöt - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

B-Gent: Yliopistorakennusten rakentamistyöt

  • Julkaistu
    30/03/2011
  • Määräaika
    17/05/2011
  • Tarjousten avaaminen
    17/05/2011
  • Sopimus tehty
    16/08/2011
  • Tänään
    01/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Works
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: BE234 Arr. Gent
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
45214400 Yliopistorakennusten rakentamistyöt
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
4,646,541.66 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
A0060510
Kuvaus

De Universiteit Gent restaureert de Universiteitsbibliotheek en het voormalig Hoger Instituut voor Kunstgeschiedenis en Oudheidkunde. Dit complex is als monument beschermd.
De restauratie gebeurt in fasen:
— Fase 1: bouw ondergronds depot + ruwbouw PC - knooppunt,
— Fase 2: restauratie exterieurs,
— Fase 3: restauratie interieurs toren + leeszaal.
Tijdens de voorbereiding van de restauratie werd alsmaar duidelijker dat de boeken niet in de toren kunnen blijven omdat ze dan onderhevig zijn aan alle mogelijke schade. Om de collectie op te slaan, wordt een ondergronds depot gebouwd onder de binnentuin, dat ook na de verbouwing een permanent depot vormt en waarin erfgoed optimaal kan bewaard worden.
Dit ondergronds depot wordt gerealiseerd d.m.v. meerdere overheidsopdrachten:
— ruwbouw en afwerking (inclusief stabiliteit en inrichting rekken),
— elektriciteit,
— HVAC en sanitair,
— liften.
Onderhavige opdracht betreft ruwbouw en afwerking, inclusief stabiliteit en inrichting rekken.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ilmoitus koskee hankintasopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
17/05/2011 15:00
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
4,646,541.66 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Furnibo NV
Postiosoite: Bedrijvenlaan 7
Paikkakunta: Veurne
Postinumero: 8630
Maa: BEL
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.