Publications Office of the EU
Saksa-Stuttgart: Farmaseuttiset tuotteet - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Saksa-Stuttgart: Farmaseuttiset tuotteet

  • Sopimus tehty
    11/01/2021
  • Tänään
    06/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Supplies
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
AOK Baden-Württemberg
Suorituspaikka
NUTS code: DE1 Baden-Württemberg
Ostajan sijainti
NUTS code: DE11 Stuttgart
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
33600000 Farmaseuttiset tuotteet
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
214,000.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Vereinbarung gemäß § 130 a Abs. 8 SGB V über die Gewährung von Rabatten für die Arzneimittel mit den Wirkstoffen Blutgerinnungsfaktor IX (human) (Octanine F®), Blutgerinnungsfaktor VIII (human) (Octanate®) sowie von Willebrand-Faktor und Blutgerinnungsfaktor VIII (human) in Kombination (Wilate®).

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Not applicable
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Hankinta edellyttää puitesopimusta
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
Myöntämisperuste
Lowest price
Arvioitu arvo
Ei saatavilla
Sopimuksen lopullinen arvo
214,000.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Octapharma GmbH
Postiosoite: Elisabeth-Selbert-Str. 11
Paikkakunta: Langenfeld
Postinumero: 40764
Maa: DEU
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.