Publications Office of the EU
Ranska-Nantes: Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut - EU:n tarjouskilpailut
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tämä sivu sisältää sisältöä, joka on luotu automaattisesti löydettävyyden ja saavutettavuuden parantamiseksi.

- CPV-koodit on johdettu menettelyn tekstistä

Ranska-Nantes: Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut

  • Julkaistu
    21/02/2017
  • Määräaika
    21/04/2017
  • Sopimus tehty
    06/10/2017
  • Tänään
    02/09/2026
Tila
Sopimus tehty
Sopimustyyppi
Services
Uusittava tarjouskilpailu
No
Ostaja
Ei saatavilla
Suorituspaikka
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Ostajan sijainti
NUTS code: Ei saatavilla
Liiketoimintasektori (pääasiallinen CPV)
92000000 Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
Sopimuksen arvioitu kokonaisarvo (ilman alv:a)
73,000,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen kokonaisarvo (ilman alv:a)
73,692,133.00 EUR
Tarjouspyynnön viitenumero
Ei saatavilla
Kuvaus

Exploitation des accueils de loisirs pour les jeunes de 3 à 15 ans, les mercredis et vacances scolaires, dans les équipements mis à disposition de la ville.
Organisation des séjours de vacances.
Promotion des prestations d'accueils de loisirs et de séjours de vacances de la ville auprès des différents publics concernés.

Toimitustapa
Ei saatavilla
Tarjousten teon vaihtoehdot
Submission for all lots
Tietoa julkisesta hankintasopimuksesta, puitesopimuksesta tai dynaamisesta hankintajärjestelmästä (DPS)
Ei saatavilla
Tarjousten avaamista koskevat ehdot (päivämäärä)
Ei saatavilla
Suorituspaikka
CPV-koodi

92000000 - Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut

55243000 - Lasten lomaleireihin liittyvät palvelut

92600000 - Urheilupalvelut

55200000 - Leirintäalueet ja muu kuin hotellimajoitus

55000000 - Hotelli-, ravintola- ja vähittäiskauppapalvelut

55240000 - Lomakeskus- ja lomakotipalvelut

Myöntämisperuste
Procédure de délégation de service public conformément à l'ordonnance nº 2016-65 du 29.1.2016 relative aux contrats de concession, au décret nº 2016-86 du 1.2.2016 relatif aux contrats de concession et à l'article L.1411-1 et suivants du code général des collectivités territoriales. Attribution par délibération du conseil municipal de la ville de Nantes du 6.10.2017. Notification du contrat le 12.12.2017.
Arvioitu arvo
73,000,000.00 EUR
Sopimuksen lopullinen arvo
73,692,133.00 EUR
Sopimuksen tekeminen
Virallinen nimi: Accoord
Postiosoite: 10, rue d'Erlon
Paikkakunta: 44023 Nantes Cedex 1
Postinumero:
Maa: FRA
Ennakkotiedot
Sopimus
Tarjouskilpailupäätös
Footnote - legal notice

Tällä sivulla julkaistu sisältö on tarkoitettu pelkästään lisäpalveluksi, eikä sillä ole oikeusvaikutuksia. Unionin toimielimet eivät vastaa sivun sisällöstä. Hankintailmoitusten viralliset versiot julkaistaan Euroopan unionin virallisen lehden täydennysosassa ja ne ovat saatavilla TED-palvelun kautta. Näihin virallisiin teksteihin pääsee suoraan tältä sivulta siihen upotettujen linkkien kautta. Lisätietoja julkisten hankintojen selitettävyyttä ja vastuukysymyksiä koskevassa selosteessa.